Zdjęcia Google w przeglądarce wkrótce zyskają podstawowe funkcje edycji filmów

Zdjęcia Google nie są zwykle pierwszym wyborem użytkowników smartfonów jeśli chodzi o przeglądanie i edycję filmów, ale na przykład na Pikselach galerię zdjęć przejrzymy domyślnie właśnie dzięki tej aplikacji. Google dorzuca do niej coraz więcej funkcji, również na komputery.

Aplikacja Zdjęcia Google na Androida ma już od jakiegoś roku funkcje pozwalające na podstawową edycję wideo. Najwyraźniej podobne opcje mają powędrować wkrótce do aplikacji webowej, dostępnej przez przeglądarkę na komputerach.

Reklama

Edytor filmów, który zaobserwował na swoim koncie jeden z użytkowników Zdjęć Google, nie różni się specjalnie od tego, który możemy spotkać na smartfonach (a przynajmniej na moim Pikselu 3a). Oferuje podobne funkcje: dodawanie klipów i zdjęć, zmianę ich kolejności, przycinanie materiałów wideo, dodawanie tła muzycznego oraz wyciszanie nagrań. Nic ponadto.

Edytor przeznaczony na komputery, które zwykle pozwalają na więcej niż smartfony, można było wyposażyć w opcje dodawania jakiegoś prostego tekstu, filtrów czy naklejek. Cóż, po aktualizacji nie znajdziemy takich, więc trzeba będzie zadowolić się tym, czym Google raczy nas poczęstować. A wyglądać to będzie tak:

 

(fot. John Ahlers)

Google wprowadzało niedawno do Zdjęć Google na smartfony szereg usprawnień, w tym wyczekiwane funkcje wyszukiwania tekstu na zdjęciach czy zaawansowanego sortowania treści. Te same opcje trafiają na wersje przeglądarkowe ze sporym opóźnieniem względem swoich smartfonowych odpowiedników. Właściciel aplikacji ma widać swoje tempo, jeśli chodzi o udostępnianie nowości na różnych platformach.

Aktualizacja Zdjęć Google powinna być widoczna u Was w ciągu kilku dni.

 

źródło: Android Police przez fonearena, własne