(fot. Google)

Zdjęcia Google (wreszcie) dostają opcję sortowania fotografii i galerii

Zdjęcia Google to użyteczne narzędzie, które na wielu smartfonach zastąpiło dedykowaną, stworzoną przez wybranego producenta galerię aplikacji. Google cały czas rozwija oprogramowanie, a ostatnią z wdrożonych nowości jest dodanie opcji sortowania zdjęć według kilku różnych wzorców. Wreszcie!

Ostatnie tygodnie są dla fanów Zdjęć Google bardzo łaskawe. Firma dodała format Memories, a już jakiś czas temu pojawiło się wsparcie dla trybu ciemnego. Gigant z Mountain View nie zwalnia jednak tempa i już teraz wdraża kolejną aktualizację – ta zaś dodaje możliwość sortowania albumów. Aż chce się powiedzieć „wreszcie”, bowiem do tej porty tryb sortowania był bardzo okrojony. Po uaktualnieniu ten stan rzeczy wreszcie uległ zmianie.

Reklama

Już wkrótce na Waszych smartfonach: aplikacja Google Zdjęcia z ciemnym motywem

W nowym widoku fotek szczególną rolę gra siatka albumów. Poszerzono też możliwość nazywania wybranych folderów. Wydaje mi się też, że nowością, której wcześniej nie było, jest informacja o liczbie zdjęć w wybranych folderach. To błahostka, jednak w wielu sytuacjach może ona okazać się być niezwykle pomocną. Po aktualizacji możemy sortować zdjęcia w oparciu o datę modyfikacji lub nazwę albumu. Jeśli więc macie dużo różnych folderów ze zdjęciami, możecie posortować je w kolejności alfabetycznej.

Fot za: 9to5Google

Oprogramowanie w najnowszej wersji zostało oznaczone numerem 4.29. Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, dystrybucja nowych Zdjęć Google już się rozpoczęła. Tym razem wyróżnieni mogą poczuć się użytkownicy Androida, bowiem to oni jako pierwsi dostaną rzeczoną aktualizację. Użytkownicy konkurencyjnego ekosystemu od Apple muszą cierpliwie czekać na swoją kolej. Coś mi jednak podpowiada, że to oczekiwanie nie będzie trwało zbyt długo.

źródło: 9to5Google