Tego się nie spodziewaliśmy: Huawei za tydzień zaprezentuje też smartfon dla graczy, model Mate 20X

Wydawało się, że Huawei niczym nas nie zaskoczy podczas konferencji, którą zaplanowano na przyszły wtorek, 16 października 2018 roku. Spodziewaliśmy się bowiem premiery Mate 20, Mate 20 Pro, nowego smartwatcha i słuchawek bezprzewodowych Freebuds 2 Pro. Tymczasem właśnie okazuje się, że za tydzień zaprezentowany zostanie jeszcze smartfon dla graczy, Mate 20X.

Rodzina Mate z każdym rokiem się powiększa. Początkowo do jednej generacji (do Mate 8 włącznie) należał tylko jeden przedstawiciel. W 2016 roku dość niespodziewanie producent wprowadził na rynek aż trzy modele z serii Mate 9 (Mate 9, Mate 9 Pro i Mate 9 Lite, aczkolwiek ten ostatni dostępny był w Polsce jako Honor 6X) i to samo zrobił też w zeszłym, 2017 (Mate 10, Mate 10 Pro i Mate 10 Lite).

Reklama

W tym roku rodzina ponownie się powiększy, ponieważ do już dostępnego na rynku Mate 20 Lite w następny wtorek, 16 października 2018 roku, dołączą Mate 20, Mate 20 Pro i… Mate 20X. Rychła premiera tego ostatniego jest dla nas nie lada niespodzianką, ponieważ aż do tej pory na jego temat w sieci nie pojawiło się ani jedno doniesienie.

Co więcej, rychły debiut tego modelu potwierdził sam producent, umieszczając na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zapowiedź Mate 20X. Załączony poniżej krótki film jednoznacznie daje do zrozumienia, że będzie to smartfon dla graczy. Aby zaspokoić zapotrzebowania tej grupy użytkowników, na pokładzie urządzenia znajdzie się również zaawansowany system chłodzenia. Zapobiegnie on przegrzewaniu się sprzętu, które z kolei przekłada się na spadek wydajności.

Nie musieliśmy jednak długo czekać na pojawienie się pierwszego przecieku na temat rzekomej specyfikacji Mate 20X – został on umieszczony bezpośrednio w odpowiedzi do zapowiedzi zbliżającej się premiery smartfona. Jeśli mu wierzyć, urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz OLED o przekątnej 7,21 cala, proporcjach ~18,7:9 oraz rozdzielczości 2240×1080 pikseli.

Można się też spodziewać, że Mate 20X będzie miał na pokładzie najnowszy procesor HiSilicon Kirin 980 i 8 GB RAM, a także pamięć typu UFS. To jednak oczywiście domysły – jestem bardzo ciekawy, jaką specyfikację i realne możliwości zaoferuje ten model.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @HuaweiMobile