„Zapłać później” od Allegro dostępne w nowych kategoriach

Najpopularniejszy polski portal aukcyjny nie zwalnia tempa. Allegro zwykle bardzo dobrze diagnozuje potrzeby swojej klienteli i dostarcza rozwiązania, które trafiają w gusta odbiorców. Czy nowa usługa odniesie sukces?

Opcja „Zapłać później” pozwala na złożenie zamówienia na produkty za pośrednictwem platformy, a następnie na dokonanie płatności dopiero po 30 dniach. Nie ma w Polsce wielu tego typu usług. W mojej subiektywnej opinii dużym wyróżnikiem usługi jest to, że możemy w ten sposób nabyć wybrane produkty, płacąc niemal taką cenę, jaka w chwili zakupu widnieje na podstronie produktu. Nie ma mowy o jakichś wielkich ukrytych opłatach czy tego typu sprawach. To duży atut.

Za miesiąc Allegro uruchomi nowy serwis Allegro Lokalnie

Nowa usługa debiutowała w kategorii „Dziecko” i najwyraźniej została przyjęta przez rynek tak dobrze, że serwis zdecydował się na wdrożenie jej w dwóch kolejnych działach. Padło na „Dom i Ogród” oraz na Turystykę. Jasne, z wiadomych względów trochę szkoda, że serwis nie udostępnił tej opcji w dziale ze smartfonami i elektroniką użytkową, jednak coś mi podpowiada, że taki ruch jest tylko kwestią czasu.

Kup teraz, zapłać za 30 dni. Allegro udostępnia nową metodę płatności

Nie byłbym wcale zdziwiony, gdyby usługa dotarła do kolejnych kategorii produktowych jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest tak oczywista, nie ma sensu jej tutaj udzielać.

Przypomnę, że na ten moment opcja „Zapłać później” pozwala na zakupy o wartości między 40 a 500 złotych. Podmiot, który napędza działanie tej funkcji dla Allegro, to PayPo. Koszt odłożenia płatności na trzydzieści dni, to 5% kwoty transakcji.

źródło: Cashless