Załóż konto na selfie w PKO BP – kolejny bank z opcją zdalnej weryfikacji tożsamości

Konto bankowe na selfie to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W kwietniu tego roku, tydzień po tygodniu, taką opcję udostępnił bank Millenium oraz Pekao S.A. Czas na PKO BP – Bank Polski od teraz pozwala na założenia konta przy pomocy selfie.

Reklama

Konto otwierane za pomocą selfie

PKO Bank Polski oferuje założenie konta na selfie – niezbędna będzie oczywiście aplikacja IKO oraz parę minut wolnego czasu. Zdalne bankowanie można rozpocząć w przypadku kont PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero oraz PKO Konto bez Granic.

Technicznie rzecz ujmując, potrzebne będzie nieco więcej niż selfie – jednak cały proces obędzie się bez oczekiwania na kuriera czy wyjścia z domu. Po wypełnieniu danych konieczne będzie wyrażenie zgody na wyrażenie wizerunku, zrobienie zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu osobistego z obu stron.

Jak zapewnia PKO BP, cały proces jest bezpieczny – całość ma działać w ramach automatycznego, zaawansowanego systemu. Cokolwiek to oznacza w praktyce ;). Po mniej więcej kilkunastu minutach na Waszym koncie e-mail powinna pojawić się umowa, a zarówno tam, jak i w przysłanym SMS-ie, dane do pierwszego logowania.

Niektóre funkcje będą wymagały spaceru do oddziału

Jak zastrzega PKO BP, niektóre funkcje mogą wymagać potwierdzenia tożsamości w oddziale. Niestety, trudno znaleźć pełną listę takich uslug – na pewno zalicza się do nich e-Urząd. Jak podkreśla sam bank, konto aktywowane za pomocą selfie wystarczy do używania BLIK, przelewów krajowych i zagranicznych oraz płatności zbliżeniowych telefonem.

Warto byłoby jeszcze dodać co na ten temat mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego:

Założenie konta na selfie to kolejna funkcja, która czyni IKO aplikacją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta. Nowe funkcje w zdalnych kanałach dostępu to wynik konsekwentnej cyfryzacji PKO Banku Polskiego, której celem jest umożliwienie klientom korzystania z banku o dowolnej porze z dowolnego miejsca. Sukcesywnie dostarczamy klientom nowe narzędzia zdalnego bankowania stojące na najwyższym światowym poziomie technologicznym i użytkowym. Coraz więcej osób przekonuje się do nich i dzięki temu obserwujemy stale rosnącą liczbę klientów banku korzystających z tych innowacji.

Pierwsze kroki w bankowości elektronicznej

Korzystając z okazji, nie sposób nie wspomnieć o krótkim poradniku, jaki przygotował PKO BP dla klientów raczkujących w kwestii bankowości elektronicznej.

Podstrona zatytułowana Bankowość elektroniczna dla początkujących ma posłużyć krótkiemu wytłumaczeniu na czym polega taki sposób zarządzania finansami i krótkiemu przeprowadzeniu klientów przez początkowe chwile korzystanie z aplikacji czy strony internetowej. Kto wie, może przyda się komuś z Was?

Konto na selfie – czy to ma sens?

Być może kojarzycie, że przy okazji wprowadzenia konta na selfie w banku Millenium wspominałem, że niewiele wcześniej próbowałem założyć w ten sposób konto w innym banku, ale się nie powiodło. Co ciekawe, sam Pekao S.A. – a to o nim mowa – pochwalił się tą opcją dopiero tydzień później. Być może dopiero wtedy została dopracowana w stopniu, który pozwolił na mówienie o tym oficjalnie?

Dajcie znać, czy zakładaliście już jakieś konto za pomocą selfie, a jeśli tak, to z jakim efektem. A może jest jeszcze jakiś bank, który oferuje tę funkcję, ale się nią nie pochwalił?