Z lekkim opóźnieniem, ale jest – lista smartfonów Moto, które dostaną Androida 9 | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Z lekkim opóźnieniem, ale jest – lista smartfonów Moto, które dostaną Androida 9

Dołącz do dyskusji 0

Po oficjalnej premierze Androida 9 (Pie) kolejni producenci rozpoczęli proces informowania opinii publicznej, które z ich urządzeń otrzymają najnowszą wersję oprogramowania. Motorola poszła jednak trochę naokoło, podając najpierw do wiadomości, że… aktualizacje będą. Użytkownicy smartfonów tej marki nie żyli jednak w niepewności zbyt długo – w sieci pojawiła się już lista modeli, która dostaną najnowszy system w formie aktualizacji.

Chociaż mogłoby się wydawać, że producent stawiający na niewielką ingerencję w czystego Androida powinien szybko i sprawnie zapewnić swoim klientom najnowszą wersję systemu, historia pokazała już, że w przypadku Motoroli niekoniecznie się to udaje. Pozostaje liczyć na to, że w przypadku Androida 9 firmie pójdzie nieco sprawniej, ale tego dowiemy się z czasem.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Oto lista urządzeń, których użytkownicy będą cieszyć się z najnowszego Androida:

Czy są jakieś wielkie zaskoczenia, czy to pozytywne czy negatywne? Wydaje mi się, że chyba mniej więcej tego można się było spodziewać, choć szkoda że wbrew ogólnorynkowym zwyczajom Motorola nie pokusiła się o dostarczenie Androida 9 na urządzenia pierwszej serii linii Z. Chociaż oczywiście producent jest usprawiedliwiony – wszak Moto Z została zaprezentowana ponad dwa lata temu.

Motorola nie podała żadnych konkretów co do dat, w jakich pojawi się nowe oprogramowanie, ale proces aktualizacji ma się ponoć rozpocząć jeszcze tej jesieni. Oczywiście producent zastrzega, że termin, w jakim nowe oprogramowanie trafi na urządzenia, jest uzależniony chociażby od kraju czy operatora, z którego usług korzysta użytkownik. Mimo wszystko, miejmy nadzieję, że lakoniczny komunikat, z którego można było wyczytać, że Motorola dopiero rozpoczyna prace nad samym oprogramowaniem, był wynikiem tylko i wyłącznie niefortunnie użytych słów.

*Na grafice wyróżniającej Moto X4 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: Motorola dzięki PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona