YouTube Originals za darmo dla wszystkich! Sprawdź szczegóły

Obejrzałeś już wszystkie sezony ulubionego serialu na Netflixie i nie wiesz, co będziesz robił jesienią? Jeśli tak, to warto zainteresować się nową ofertę YouTube. Firma właśnie ogłosiła, że produkcje YouTube Originals zostaną udostępnione bezpłatnie dla wszystkich.

YouTube Originals otwiera się na nowych widzów

Nowa strategia YouTube zakłada dotarcie do większej liczby widzów z autorskimi produkcjami. Powinno to przełożyć się na zauważalny wzrost oglądalności i niewykluczone, że przyciągnie nowe osoby zainteresowane wykupieniem YouTube Premium.

Reklama

Jak już wspomniałem, produkcje YouTube Originals zostaną udostępnione bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że firma zamierza zrezygnować z przychodów. Podczas oglądania będą wyświetlane reklamy. Jeśli nie będzie ich zbyt dużo, to oferta brzmi naprawdę uczciwie.

Na platformie udostępniony został już pierwszy serial w ramach nowej strategii. Od 29 sierpnia można oglądać cały pierwszy sezon serialu Cobra Kai. Premiera odkodowanej wersji drugiego sezonu zapowiedziana jest natomiast na 11 września. Kolejne odcinki drugiej odsłony produkcji będą udostępniane regularnie, raz w tygodniu.

Cobra Kai na YouTube Originals

YouTube dodaje, że w ramach nowego planu bezpłatnie będą również udostępniane wszystkie kolejne produkcje wydane po 24 września 2019 roku. Wśród nich znajdzie się m.in. Liza on Demand, The School of… czy The Edge of Science. Pełna lista przedstawia się następująco:

  • THE GIFT: THE JOURNEY OF JOHNNY CASH – premiera 6 października
  • LIZA ON DEMAND – sezon 2 premiera 25 października
  • IMPULSE – sezon 2 premiera 16 października
  • THE SCHOOL OF… – premiera w październiku
  • VIRTUALLY HISTORY – premiera 6 listopada
  • THE EDGE OF SCIENCE – premiera w grudniu

Usługa YouTube Premium będzie oczywiście nadal obecna i wciąż zaoferuje dostęp do materiałów YouTube Originals bez reklam. Ponadto subskrybenci YouTube Premium dostaną dostęp do wszystkich odcinków serialu jednocześnie oraz wyłączność na wszystkie dostępne wersje reżyserskie i materiały dodatkowe związane z produkcjami YouTube Originals.

Jak korzystać z YouTube Originals? Oczywiście wszystkie produkcje znajdziemy na YouTube. Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji czy zakładać konta na nowej platformie. Dzięki temu, dostęp do YouTube Originals możliwy jest z większości urządzeń.

Polecamy również:

YouTube Music i YouTube Premium wreszcie w Polsce! Oto najważniejsze informacje

źródło: materiały prasowe