YouTube Premium
źródło: Samsung

YouTube Premium na dwa miesiące bez opłat. Oferta jest ograniczona czasowo!

YouTube Premium można teraz testować przez dwa miesiące, a Google nie pobierze z naszej karty płatniczej ani złotówki. Dlaczego nie spróbować?

Dwa miesiące YouTube Premium bez opłat

Na YouTube Premium składa się kilka usług. W ramach comiesięcznej subskrypcji, dostajemy dostęp do wszystkich filmów na YouTube bez żadnych reklam, możliwość pobierania ich i odtwarzania później w trybie offline oraz odpalania ich w tle.

Ta ostatnia funkcja jest o tyle przydatna, że w YouTube Premium zawiera się także YouTube Music, czyli „Spotify od Google”, również działające bezreklamowo i z opcją pobierania utworów do pamięci urządzenia mobilnego.

YouTube reklamuje aktualnie nową promocję. Zamiast miesięcznego okresu próbnego, serwis oferuje dwa miesiące testowania usługi bez opłat. Są jednak dodatkowe warunki.

Przede wszystkim, oferta skierowana jest do tych, którzy nie mieli jeszcze wykupionej subskrypcji YouTube Premium ani nie korzystali wcześniej z okresu próbnego, niezależnie od długości jego trwania.

Po zakończeniu testów nasze konto zostanie obciążone kwotą 23,99 zł, i tak każdego miesiąca, jeśli nie zrezygnujemy z subskrypcji. Google przypomni nam o kończącym się okresie próbnym, więc nie powinniśmy zostać zaskoczeni ewentualną opłatą. Oferta kończy się 2 maja.

Czy warto? Póki korzystałem z YouTube Premium, ceniłem sobie komfort przeglądania zasobów YouTube’a bez użerania się z wszędobylskimi reklamami. Co prawda podobny efekt można było osiągnąć, instalując adblockery w przeglądarce, ale odtwarzanie filmów w tle na smartfonie wymagałoby już większej gimnastyki.

Szkoda tylko, że YouTube nie ma żadnej propozycji dla powracających subskrybentów. Spotify potrafi organizować takie akcje cyklicznie i chętnie z nich korzystam. Do YouTube Premium też byłbym w stanie powrócić, gdyby trafiła się podobna promocja, pozwalająca zaoszczędzić nieco grosza.