Google YouTube Music logo
(fot. Tabletowo.pl)

Tej funkcji brakuje na Spotify. YouTube Music z przesyłaniem własnej muzyki

Usługa muzyczna Google zyskała właśnie jedną znaczącą przewagę nad Spotify. Użytkownicy mogą sami rozbudować bibliotekę muzyki w YouTube Music.

Reklama

Nie wszystkim wystarcza biblioteka Spotify

Spotify jest największym serwisem streamingowym z muzyką. Według ostatniego raportu, usługa może pochwalić się łącznie 271 mln użytkowników. Z kolei osób, które zdecydowały się płacić za plan premium, jest już 125 mln. Trzeba przyznać, że imponujące wyniki, szczególnie na tle YouTube Premium i Musicrazem 20 mln subskrybentów.

Reklama

Niewykluczone jednak, że niebawem część osób zmieni swoje preferencje i przesiądzie się ze Spotify na YouTube Music. Google rozpoczęło właśnie udostępnianie funkcji, która pozwala na przesłanie własnej muzyki do biblioteki online.

Owszem, Spotify zapewnia dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów, w tym również do tych stworzonych przez mniej rozpoznawalnych wykonawców Mimo tego, nie brakuje osób, które skarżą się na braki w bibliotece. Idealnym rozwiązaniem byłaby opcja wrzucania muzyki do chmury, ale Spotify nie zapewnia takiej funkcjonalności. Do wyboru jest wyłącznie możliwość odtwarzania utworów zapisanych lokalnie na urządzeniu.

Raczej nie po to sięgamy po Spotify czy inną usługę streamingu, aby bawić się z lokalnymi plikami, jak w przypadku klasycznego odtwarzacza. Nie jest to zbyt wygodne, a ponadto nie mamy opcji synchronizacji danych.

Brakuje ulubionej muzyki? Prześlij ją na serwery Google

Własne utwory do YouTube Music dodamy z poziomu strony internetowej. Po kliknięciu na awatar konta, pojawia się opcja „Prześlij muzykę”. Akceptowane są pliki w formacie FLAC, M4A, MP3, OGG i WMA.

Należy mieć na uwadze, że po przesłaniu pliku musimy trochę poczekać, aż pojawi się on w bibliotece. Ponadto, występuje krótkie opóźnienie podczas synchronizacji danych z mobilną aplikacją, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS.

Wrzucone utwory pojawiają się na głównej liście z ulubionymi piosenkami. Ponadto, w sekcji „Albumy” mamy do wyboru „YouTube Music” i „Przesłane”. Po zaznaczeniu drugiej opcji, zobaczymy wyłącznie wrzucone pliki.

(fot. 9to5Google)

Warto zaznaczyć, że przesłane pliki mogą być odtwarzane w tle i nie pojawiają się reklamy, nawet jeśli nie korzystamy z konta premium.

źródło: 9to5Google

 1. Spotify jest pod tym względem biedne ale widzę wyżej kilka błędów. Jestem w stanie przesłać własne utwory do urządzenia na spotify ale jest to biedna i upośledzona funkcja bo te utwory będą tylko na jednym urządzeniu więc o streamingu nie ma mowy. W każdym razie możliwość własnych utworów poprzez spotify jest, wbrew temu co autor powyżej twierdzi :)

  1. Chodzi o wysyłkę utworów do chmury, by były dostępne na każdym urządzeniu. To do tej pory potrafiło Apple Music i Google Music.

  2. „ Do wyboru jest wyłącznie możliwość odtwarzania utworów zapisanych lokalnie na urządzeniu.”

 2. Tyle że na Spotify też się tak da. Dodaje się muzykę na appce na komputerze do playlisty, a ona synchronizuje się z innymi urządzeniami. Dzięki temu mamy swoją muzykę na każdym urządzeniu pod warunkiem że komputer z którego wrzucaliśmy własną muzykę ma appke spotify

  1. Ale tu nie chodzi o synchronizację lokalną, tylko o wgranie własnych utworów do chmury i dostęp na dowolnym zalogowanym urządzeniu.

    1. Spotify twierdzi co innego. Można synchronizować swoje playlisty lokalnych plików przez WiFi, ale nie jest wykonywany upload do chmury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama