YouTube
(fot. pixabay.com)

YouTube pracuje nad kolejnymi zmianami w wyglądzie

Wśród najważniejszych usług Google, docierających do setek milionów odbiorców, z pewnością znajduje się YouTube. Nic więc dziwnego, że firma z Mountain View ciągle poszukuje nowych sposób na rozwój swojego czołowego serwisu i towarzyszących mu mobilnych aplikacji.

Nadchodzą zmiany w interfejsie

Google potrafi zarówno mocno zdenerwować swoich klientów, jak i również ucieszyć ich wprowadzonymi zmianami lub nowościami. Wyjątkiem nie jest tutaj YouTube. Ostatnio firma zdecydowała się usunąć widoczność łapek w dół dla użytkowników, co słusznie spotkało się z wylewem negatywnych komentarzy. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że istnieje sposób na ich przywrócenie.

Kolejna zmiana, które jest obecnie testowana, powinna zostać odebrana bardziej pozytywnie. Co prawda, nie mamy do czynienia z odczuwalną rewolucją, ale po prostu nic nie wskazuje, aby popularna usługa miała zaliczyć kolejny regres. Serwis Android Police donosi o planowanych zmianach dotyczących interfejsu aplikacji na Androida.

Tym razem odświeżony zostanie ekran kanału, który widzimy po wejściu na profil każdego twórcy. Bez obaw, nie będziemy musieli od nowa uczyć się obsługi aplikacji. Zmiany należy uznać za kosmetyczne i mają głównie na celu odświeżenie interfejsu.

YouTube nowy wygląd
YouTube – stary vs. nowy wygląd (fot. Android Police)

Zdjęcie reprezentujące kanał zostanie przeniesione na środek, a pod nim znajdzie się zauważalnie więcej informacji związanych z konkretnym youtuberem. Zobaczymy krótki opis czy liczbę przesłanych materiałów wideo. Podobnie jak ma to miejsce obecnie, z tego poziomu będziemy mogli m.in. zasubskrybować kanał.

W celu przejścia do karty informacyjnej, zawierającej często więcej szczegółów na temat kanału, teraz wystarczy wyłącznie kliknąć na skrócony opisy pod zdjęciem profilowym. Rozwiązanie może okazać się przydatne w przypadku twórców, którzy w karcie informacyjnej udostępniają m.in. linki do profili na serwisach społecznościowych.

YouTube ma otrzymać jeszcze większy przycisk „Dołącz” (Join), który pozwala zainteresowanym użytkownikom zostać płatnym członkiem kanału i dzięki temu mieć dostęp do chociażby ekskluzywnych treści. Nie zabraknie również mniejszych zmian, niekoniecznie widocznych na pierwszy rzut oka.

Testy odświeżonej aplikacji YouTube już trwają

Wymienione wyżej zmiany zostały zauważone w najnowszej wersji YouTube na Androida (16.49.37). Prawdopodobnie firma z Mountain View prowadzi testy a/b, więc przebudowany interfejs widoczny jest dla wybranych użytkowników.

Trudno stwierdzić, kiedy dokładnie zostaną wprowadzone zmiany, aczkolwiek raczej nie będziemy musieli długo czekać.