YotaPhone 3 jednak się pojawi? | Tabletowo.pl

YotaPhone 3 jednak się pojawi?

Dołącz do dyskusji 0

Myślałem, że YotaPhone 3 to martwy projekt. Ostatnie wieści na temat smartfonu z ekranem e-ink na pleckach urządzenia, pojawiły się w internecie ponad rok temu – a w tej branży to naprawdę dużo czasu. Co ciekawe, oficjalny Instagram YotaPhone ożył, co może sugerować, że kolejna generacja tego interesującego urządzenia jest w przygotowaniu.

Oficjalne kanały społecznościowe YotaPhone nie były prowadzone zbyt dobrze. W maju 2016 roku pojawił się ostatni wpis firmy na Twitterze, a po anulowaniu dystrybucji smartfonów rosyjskiego producenta w USA, w 2015 roku, również konto na Facebooku mocno ucierpiało.

W maju 2015 roku firma przekazała, że pracuje nad budżetową wersją YotaPhone, o oznaczeniu 2c, jednak nigdy nie doszło do jej produkcji – nawet, gdy firma sprzymierzyła się z ZTE kilka miesięcy później. YotaPhone 3 miał pojawić się na początku 2016 roku, jednak, jak nic takiego nie nastąpiło.

YotaPhone 2

Tymczasem ci, którzy kupili YotaPhone 2, wciąż czekają na aktualizację Androida do wersji 6.0 Marshmallow i szanse na upgrade maleją z miesiąca na miesiąc. Wydaje się, że rosyjska firma powoli dryfuje w kierunku oceanu zapomnienia.

Światełko w tunelu?

W połowie lutego na instagramowym koncie YotaPhone coś drgnęło. Pojawił się wpis, który z grubsza można by przetłumaczyć następująco:

„Dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem. W tej chwili pracujemy nad trzecią generacją naszego smarftona. Dołącz do nas na naszej oficjalnej grupie. Z poważaniem, zespół YotaPhone.”

Всем прекрасного дня #yotaphone #yotaphone2 #phonewithtwofronts

A post shared by YotaPhone (@yotaphone_official) on

Na razie firma nie odpowiada na próby bezpośredniego kontaktu. Być może historia się powtórzy i znów zostaliśmy poczęstowani obietnicą bez pokrycia, tak jak było to w wypadku domniemanej premiery YotaPhone 3 na początku 2016 roku. Z drugiej strony – chętnie zobaczyłbym kolejną generację tego interesującego urządzenia. Na pewno byłaby to ciekawa odmiana wobec smartfonów, których obecnie główną nowością jest ekran powiększony o kolejne centymetry.

źródło: TechRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona