Ważne

W skrócie: nawiązanie współpracy YotaPhone z ZTE i nowy tabletofon ze średniej półki od LG na horyzoncie

YotaPhone to jedna z bardziej wyróżniających się firm na rynku. Dotychczas zasłynęła z tego, że wprowadziła do sprzedaży już dwie generacje swojego smartfonu z dodatkowym ekranem e-ink. Okazuje się, że Rosjanie właśnie nawiązali bliską współpracę z ZTE, a efekty powinniśmy dostrzec także w oprogramowaniu nowego modelu. Z kolei nieznany bliżej tabletofon LG zdradził nam swoją specyfikację.

Nadchodzący YotaPhone 3

YotaPhone 3 ma trafić na rynek w pierwszym kwartale 2016 roku. Jednak nadal nie wiemy nic odnośnie zmian, jakie mają zostać wprowadzone względem poprzedniej generacji. Pewny jest wyświetlacz e-ink na pleckach telefonu. Natomiast dowiedzieliśmy się, że rosyjska firma zamówiła już u ZTE produkcję 100 tysięcy egzemplarzy nowego modelu.

Oczywiście współpraca nie będzie wyłącznie na tym polegać. Jej efekty zaobserwujemy także w oprogramowaniu, ale trudno aktualnie dociec, co Chińczycy mają dokładnie na myśli. Przede wszystkim YotaPhone znacząco obniży koszty produkcji swoich smartfonów. Oby przełożyło się to pozytywnie na oficjalną cenę ich kolejnego urządzenia – w sumie premiera na MWC 2016 byłaby niezłym rozwiązaniem.

LG H740 w GFXBench

Z kolei w GFXBench został przetestowany LG o nazwie kodowej H740, który został wyposażony w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a moc obliczeniową dostarczył ośmiordzeniowy Snapdragon 615 z Adreno 405. Na jego pokładzie pojawiły się 2 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, które raczej nie zadowolą nikogo. Fotografie będziemy mogli wykonywać za pomocą aparatu głównego 13 Mpix z możliwość kręcenia filmów w Full HD lub 5-megapikselowej kamerki frontowej. Preinstalowany będzie już Android 5.1 Lollipop z LG UX 4.0. W sumie dobrze, że Koreańczycy szykują porządny tabletofon ze średniej półki, ale coraz bardziej ich taktyka oznacz wypuszczanie na rynek niezliczonej liczby zbliżonych do siebie urządzeń. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny przedstawiciel rodziny G4 z dodatkowym słowem w nazwie…

źródło: Oana News przez GSM Arena; GFXBench przez Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona