Yanosik Pay – przejedziesz przez bramkę na autostradzie bez zatrzymywania się

Aplikacja Yanosika, choć dotąd już mocno przydatna, zyskała kolejną praktyczną funkcję. Dzięki wdrożeniu Yanosik Pay przy współpracy z Blue Media (właścicielem Autopay), zmotoryzowani pokonujący bramki na autostradach w Polsce nie będą musieli zatrzymywać się przy bramkach poboru opłat.

Yanosik Pay, czyli Autopay w aplikacji

Dziś oficjalnie ogłoszono wprowadzenie do użytku usługi Yanosik Pay. Umożliwia ona płacenie za przejazdy wybranymi odcinkami autostrad w Polsce bez zatrzymywania się przy punktach poboru opłat. Jak?

Zasada działania jest podobna jak w wypadku systemu Autopay. Jadąc autostradą A1 lub autostradą A4 na odcinku między Krakowem a Katowicami, możemy skorzystać z systemu automatycznego poboru opłaty z karty płatniczej przypisanej do konta w Yanosik Pay.

Dane potrzebne do założenia konta dotyczą nie tylko numerów karty, ale także numeru rejestracyjnego pojazdu, którym będziemy się poruszać. Dzięki temu, kamery videotollingu będą w stanie ją rozpoznać z odległości i umożliwią podniesienie szlabanu w oznaczonej do tego bramce. W ten sposób oszczędzamy czas, który stracilibyśmy stojąc w kolejkach do kas.

Aplikacja Yanosik

Tańsze opłaty za przejazdy z Autopay/Yanosik Pay

Integracja Yanosika z systemem Autopay to same korzyści. Jeśli ktoś nie był do tej pory zarejestrowany w Autopay, może dodać swoje auto i kartę płatniczą bezpośrednio w używanym przez siebie Yanosiku. Powinno to zwiększyć bazę osób korzystających z takiego sposobu rozliczania się za przejazdy.

Aktualnie trwa promocja w Autopay, dzięki której jego użytkownicy mogą obniżyć opłatę za przejazd przez punkt poboru opłat od 3 do 5 zł (w zależności od kategorii pojazdu). Warto sprawdzić – zniżki będą aktywne do końca września.

Aplikację Yanosik można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Przy okazji warto wspomnieć, że Autopay zaczęło działać w aplikacji banku Pekao.