Xiaomi udostępniło kod źródłowy Androida Pie dla POCOPHONE F1, Mi 8 Mix 2S oraz Mix 3

a także kod źródłowy systemu dla Redmi 6 i 6A

Smartfony od firmy Xiaomi, zwłaszcza te flagowe, mogą pochwalić się bardzo dobrym wsparciem społeczności. To właśnie na te sprzęty powstaje wiele ciekawych alternatywnych systemów operacyjnych i modyfikacji. Tak się właśnie składa, że Chińczycy udostępnili kod źródłowy Androida Pie kilku modeli.

Kod źródłowy Androida Pie

Xiaomi właśnie udostępniło kod źródłowy systemu Android Pie dla kilku swoich modeli. Są to oczywiście najnowszy Xiaomi Mi Mix 3 oraz jego poprzednik – Mi Mix 2S. Na tę listę załapał się również model Mi 8, a także bardzo popularny, budżetowy smartfon POCOPHONE F1, który, podobnie jak reszta sprzętów z tej wyliczanki, może pochwalić się procesorem Qualcomm Snapdragon 845.

Reklama

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie deweloperom przygotować alternatywne systemy operacyjne bazujące na Androidzie Pie, a także inne modyfikacje. Wyżej wymienione urządzenia cieszą się sporą popularnością wśród społeczności, więc myślę, że właściciele tych sprzętów będą mieli w czym wybierać.

Kod źródłowy budżetowych modeli

Xiaomi udostępniło również source code dwóch budżetowych modeli, których premiera odbyła się dosyć dawno, bo w II kwartale 2018 roku. Są to Xiaomi Redmi 6 oraz Redmi 6A. Pierwszy z nich bazuje na procesorze MediaTek Helio MT6762 P22, a drugi na MediaTek Helio MT6765 A22.

Wątpię jednak, żeby akurat na te dwa sprzęty powstało wiele modyfikacji i custom ROM-ów. Dlaczego? To proste – smartfony te bazują na procesorach MediaTek, co znacznie utrudnia tworzenie przeróżnych modyfikacji.

Źródło: XDA-Developers: 1; 2