Drżyj, OnePlusie. Xiaomi pracuje nad smartfonem z 120-Hz wyświetlaczem

Do niedawna z ekranami pracującymi w częstotliwości wyższej, aniżeli 60 Hz, było trochę jak z Yeti. Ktoś tam kiedyś deklarował, że je widział na żywo, ale gdy przychodziło do konkretów, to nagle dyskutanci się wykruszali. Aż nagle przyszedł OnePlus i wykroił dla siebie duży kawałek rynku. I to zagranie najwyraźniej nie spodobało się Xiaomi, które już pracuje nad tym, jak przebić konkurenta.

Jeśli ciągle zastanawiacie się nad tym Yeti, to wypada dopowiedzieć, że faktycznie, część z Was mogła go widzieć. Mało tego, mogła nawet zobaczyć jego zdjęcia na Tabletowo. Mowa oczywiście o Razer Phone 2, który oferuje imponujące 120 Hz, jednak umówmy się, w Polsce jest to telefon dość niszowy. Nie spotyka się go zbyt często w dłoniach wielu użytkowników. Jest jeszcze Asus Rog Phone 2, którego recenzję niebawem będziecie mogli przeczytać na Tabletowo i którego premiera w Polsce powinna mieć miejsce jakoś bardzo niedługo – na szczegóły wciąż czekamy.

Niespodzianka: Asus zaprezentował ROG Phone II już dziś

Nieco bardziej kompleksowo do tematu podszedł OnePlus, który tworzy urządzenia adresowane do nieco szerszego grona odbiorców. I tak, tegoroczne smartfony tej firmy kuszą wyświetlaczami wykonanymi w technologii 90 Hz – w tym najnowszy OnePlus 7T Pro, na premierze którego Kasia była jako jedna z nielicznych osób z Polski ;)

Plotka o 120 Hz ekranie w telefonie od Xiaomi bierze swój początek w… oprogramowaniu. Firma jest właśnie w trakcie testowania MIUI 11 i to właśnie tam odnaleziono poszlaki, które dość jednoznacznie sugerują, że lubiany w Polsce producent zdecyduje się na taki ruch. Nowa opcja daje wybór między „domyślnym” 60 Hz odświeżaniem, a 120 Hz, które powinno być wspierane przez niektóre z telefonów producenta, jakie zobaczymy w niedalekiej przyszłości. Podobne rozwiązanie w swoim oprogramowaniu stosuje OnePlus, dając użytkownikowi wybór pomiędzy odświeżaniem 90 Hz a 60 Hz.

Na ten moment nie wiadomo, czy Xiaomi zamierza ograniczyć się tylko i wyłącznie do podniesienia częstotliwości pracy ekranu czy też plany są nieco bardziej złożone i zakładają – na przykład – przejście na technologię OLED. Nie wiemy też, jak będzie nazywać się pierwsze urządzenie producenta z tą technologią oraz kiedy może się ono pojawić na rynku. Wiemy natomiast, że MIUI 11 ma oficjalnie pojawić się już 16 października. Pozwala to domniemywać, że na oficjalne potwierdzenie tej plotki nie będziemy czekać zbyt długo.

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

źródło: XDA Developers

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi A3