Xiaomi zadba o swojego „budżetowego flagowca”. Gdy przyjdzie czas, Pocophone F1 dostanie aktualizację do Androida Q

Pocophone F1 można oceniać z różnych perspektyw: patrząc na ten smartfon przez pryzmat ceny, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to jeden z najbardziej opłacalnych telefonów. Taki status uzyskuje głównie przez wydajność związaną z 6 GB RAM-u i procesorem Snapdragon 845 – czołowym układem Qualcomma, montowanym w konstrukcjach dwukrotnie droższych. Xiaomi nie zamierza porzucić tego urządzenia również pod względem oprogramowania.

Xiaomi ma wielką społeczność oddanych fanów marki, którzy szybko wychwytują różne błędy w oprogramowaniu i często dzielą się z firmą pomysłami na rozwiązanie różnych problemów związanych z Androidem czy nakładką MIUI. Dzięki nim utrzymanie systemu w dobrej kondycji, przynajmniej ze strony Xiaomi, jest nieco łatwiejsze. Nabywcy Pocophone’a F1 zastanawiali się zatem, czy skoro Xiaomi często słucha „swoich”, to czy ich telefon dostanie w przyszłości oficjalną aktualizację do Androida Q.

Reklama

Szef produktowy Pocophone, Jai Mani, odniósł się do takich zapytań, i potwierdził, że F1 dostanie Androida Q, wkrótce po tym, jak ten pojawi się w publicznej wersji.

To dość ciekawa obietnica, zwłaszcza, że Pocophone F1 nie dostał jeszcze nawet Androida 9.0 Pie, a już mówi się o jego dostosowaniu pod Androida 10. Z drugiej strony – tego typu deklaracja nie powinna dziwić. Smartfony o topowej specyfikacji zwykle dostają dwie duże aktualizacje systemu Google. Niewykluczone, że Pocophone F1 będzie wspierany znacznie dłużej, kolejnymi wersjami nakładki MIUI, nawet gdy nie będzie się już „nadawał” do zmiany samego Androida.

Do tego czasu Chińczycy będą na pewno wydawać poprawki bezpieczeństwa oraz łatki zaklejające inne dziury i niedoróbki. Zapowiedzi z forum MIUI głoszą, że Pocophone F1 wkrótce dostanie możliwość zmiany tła szuflady z aplikacjami z jasnego na ciemny, odblokowane zostanie nagrywanie w 60 kl/s. i rozdzielczości 4K w aparacie, tryb HD dla Netflixa oraz podstawowa integracja z Asystentem Google (reagowanie na komendę „OK Google”).

Użytkownicy Pocophone F1 skarżą się na problemy występujące podczas gry w PUBG Mobile czy produkcji z serii Asphalt, pojawiające się przy korzystaniu z Android Auto czy – sporadycznie – wprowadzaniu tekstu. Te usterki zostaną usunięte w pierwszej kolejności.

źródło: Android Authority