Xiaomi Pocophone F1 już z betą Androida Pie i MIUI 10

Pocophone F1 przebojem wdarł się na salony, udowadniając, że urządzenie o świetnej specyfikacji technicznej nie musi wydrenować portfeli konsumentów do cna. Podejrzewam, że wielu czytelników Tabletowo nawet, jeśli nie kupiło Pocophone’a F1, to rozważało taką opcję. A teraz, po najnowszej aktualizacji, wszyscy niezdecydowani dostali właśnie kolejny pretekst ku realizacji tej inwestycji.

Jak informuje serwis XDA-Developerspojawiła się właśnie publiczna beta MIUI 10, która bazuje na najnowszym Androidzie Pie. Oprogramowanie zostało oznaczone jako MIUI 10 Global beta w wersji 8.11.15. Serwis źródłowy zwraca też uwagę na to, że użytkownicy raportują o wysokiej stabilności oprogramowania.

Reklama

Na ten moment można pobrać oprogramowanie albo jako paczkę Recovery, albo Fastboot. Instrukcja jest dość prosta i można się z nią zapoznać chociażby tutaj. Dla zasady, muszę jednak przestrzec Was, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność. Powinniście również wiedzieć o tym, że jeśli Wasz Pocophone F1 korzysta z oprogramowania w wersji Global, wystarczy dołączenie do programu beta-testów, choć instalacja takiego oprogramowania wyczyści Wasze dane podczas aktualizacji. Warto więc je wcześniej zabezpieczyć.

Fot: producenta

Jeśli nie zależy Wam na szaleństwie związanym z cyferkami kolejnych wersji MIUI czy Androida, warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Oprogramowanie w fazie beta ma to do siebie, że producent nie ręczy za nie tak do końca. Coś może nie działać, a coś może działać wolniej, gorzej. Być może najlepszym wariantem będzie przeczekanie i instalacja oficjalnej aktualizacji, gdy ta pojawi się przez OTA?

źródło: XDA-Developers