Garść szczegółów o nowej nakładce MIUI 12 – odświeżony tryb skupienia i wiele innych

Nakładka systemowa w smartfonach Xiaomi to coś, co się albo kocha, albo nienawidzi. Fani tego oprogramowania z pewnością wyczekują kolejnej jego wersji, więc zwłaszcza dla nich mamy dobre wieści: właśnie pojawiło się kilka nowych informacji na temat MIUI 12.

Zdradzę Wam, że są osoby w naszej redakcji, które szczerze i z serca nie cierpią nakładki MIUI. Nie tyle jej funkcji, co braków i niedoróbek, na przykład w postaci wiecznie gubiących się gdzieś powiadomień. Nie chcę wymieniać nazwisk, żeby nie narażać kolegów na bojkot ich artykułów, ale osobiście muszę przyznać, że do pewnego stopnia ich rozumiem. Sam swego czasu zrezygnowałem ze smartfonów Xiaomi właśnie z powodu znacznych opóźnień w pokazywaniu notyfikacji. Nie wiem, czy MIUI 12 będzie pod tym względem lepsze – na pewno jednak otrzyma kilka innych usprawnień.

Reklama

Medytuj razem z MIUI 12

Minęło już jakieś 7 miesięcy od premiery MIUI 11 i sporo użytkowników smartfonów Xiaomi otrzymało już obiecane aktualizacje do nowej wersji nakładki (nawet „staruszek” Mi 6!). Wiadomo też, że praktycznie zaraz po ukazaniu się jej, ruszyły prace nad MIUI 12. W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu, które ukazują nowe funkcje i interfejs użytkownika.

Jedną z nowych rzeczy będzie zmienione menu dostosowania częstotliwości wyświetlanego ekranu. Oczywiście opcja ta będzie dostępna dla tych modeli, które będą miały zainstalowany panel odpowiedniej jakości. Pojawią się tam informacje dotyczące tego, jak działanie w poszczególnych trybach odświeżania ekranu wpłynie na spodziewany czas działania urządzenia.

Drugą nowością będzie Tryb Skupienia, który otrzyma osobną kartę w statystykach czasu działania aplikacji na ekranie. Teraz łatwiej będzie odciąć się od powiadomień i telefonów – sami zdecydujemy, ile taka „cyfrowa drzemka” będzie trwać.

Inne zrzuty ekranu zdradzają jeszcze kilka zmian kosmetycznych w temacie ogólnej prezencji MIUI 12, choć wydaje się być jasne, że wciąż mamy do czynienia z wczesnymi wersjami nakładki i miną jeszcze długie miesiące, zanim Xiaomi publicznie zaprezentuje efekty swoich prac. Przynajmniej w Chinach zakończono już prace nad wersjami beta MIUI 11, co sugeruje, że programiści skupią się teraz całkowicie na rozwijaniu następnej nakładki. Liczni fani Xiaomi w Polsce czekają!

Recenzja Xiaomi Mi 10. Jak sprawdza się najnowszy flagowiec od Xiaomi?

źródło: XDA Developers przez fonearena