Xiaomi Mi Watch Revolve smartwatch
Xiaomi Mi Watch Revolve (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi Watch Revolve będzie fajnie wyglądać na nadgarstku i zaoferuje wiele funkcji

Oferta smartwatchy Xiaomi sukcesywnie rozszerza się o kolejne modele. Największe wrażenie w ostatnim czasie niewątpliwie wywołał Xiaomi Mi Watch, jednak zaprezentowany dziś Xiaomi Mi Watch Revolve też jest niczego sobie, choć nie oferuje tak dużo, jak jego starszy stażem na rynku brat.

Reklama

Specyfikacja Xiaomi Mi Watch Revolve

Może to Was zrazi już na wstępie, ale nie ma czego ukrywać – Xiaomi Mi Watch Revolve nie ma modułu NFC i nie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, więc nie obsługuje płatności zbliżeniowych Google Pay – aktualnie funkcjonalność ta zarezerwowana jest wyłącznie dla Xiaomi Mi Watch, którego wciąż nie doczekaliśmy się w Europie i samej Polsce, mimo oficjalnych zapowiedzi.

Smartwatch dostępny będzie na rynku w tylko jednym rozmiarze – 46 mm (wymiary 46,2×53,3×11,4 mm; waga 40 gramów bez paska o szerokości 22 mm). Xiaomi podkreśla, że jego obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej (w kolorze czarnym lub szarym), a górną część pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 3. generacji. Pod nim umieszczono zaś dotykowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli z funkcją Always-on-Display.

Xiaomi Mi Watch Revolve smartwatch
Xiaomi Mi Watch Revolve (źródło: Xiaomi)

Jak każdy smartwatch, także Xiaomi Mi Watch Revolve oferuje rozbudowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia użytkownika. Dostanie on do dyspozycji m.in. pulsometr, opcję pomiaru pułapu tlenowego VO2 max i poziomu stresu, a także 10 różnych trybów sportowych (w tym pływanie, bowiem obudowa urządzenia jest wodoszczelna; do 50 metrów przez 10 minut). Niewątpliwie dużą zaletą jest też to, że smart-zegarek obsługuje także w GPS i Glonass.

Xiaomi Mi Watch Revolve smartwatch
Xiaomi Mi Watch Revolve (źródło: Xiaomi)

Specyfikacja Xiaomi Mi Watch Revolve obejmuje również akumulator o pojemności 420 mAh, który ma zapewnić do 14 dni standardowego użytkowania lub do 20 godzin z włączonym GPS. Ładowanie trwa ~2,5 godziny i służy do niego dedykowana podstawka.

Jeśli zaś chodzi o inne funkcje, to wśród ciekawszych można wymienić możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki w sparowanym smartfonie i wykorzystanie ekranu w zegarku jako latarki. jeszcze Do zarządzania smartwatchem służy dedykowana aplikacja Xiaomi Wear na Androida i Xiaomi Wear Lite na iOS.

Cena Xiaomi Mi Watch Revolve

Cena Xiaomi Mi Watch Revolve została ustalona w Indiach na 9999 rupii, co jest równowartością ~520 złotych. W przeszłości pojawiły się informacje, że smartwatch trafi również do Europy, ale nie wiemy, czy rzeczywiście tak się stanie, a jeśli tak, to kiedy.