Xiaomi Mi Note 3 będzie przerośniętym Mi 6 z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem? Tak mówią 18
Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi Note 3 będzie przerośniętym Mi 6 z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem? Tak mówią

W czerwcu spodziewamy się dwóch, ważnych premier: OnePlus 5 15 czerwca i Honora 9 27 czerwca (w obu przypadkach daty nie są jednak jeszcze potwierdzone). Ale najświeższe doniesienia starają się nas przekonać, że w przyszłym miesiącu zadebiutuje jeszcze jeden flagowiec, a mianowicie Xiaomi Mi Note 3. Co więcej, smartfon ma wyglądać jak „przerośnięty” Xiaomi Mi 6 z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem.

Xiaomi jest prawdopodobnie najbardziej „niekonsekwentną” firmą, jeżeli chodzi o design high-endów. Ostatnie trzy generacje smartfonów z serii Mi (chodzi dokładnie o Mi 5, Mi 5S i Mi 6) różnią się bowiem dość znacznie od siebie wyglądem (nie wspominając już o modelu Mi 5S Plus, który w niczym nie przypomina wersji „podstawowej”). Co ciekawe, takiego „problemu” nie ma w średniopółkowych i budżetowych rodzinach Redmi.

Najświeższy przeciek/plotka sugeruje jednak, że Xiaomi w końcu zrobi z tym porządek i przyjmie jedną linię stylistyczną. Nadchodzący Mi Note 3 ma bowiem pod względem designu bardzo mocno nawiązywać do flagowego Mi 6. Różnice mają objawić się w ogólnej wielkości oraz przekątnej i typie wyświetlacza.

Xiaomi Mi Note 3 będzie przerośniętym Mi 6 z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem? Tak mówią 19
Xiaomi Mi Note 3

Niestety, powyższemu renderowi nie można ufać bezgranicznie. Bo choć (przynajmniej mnie) ucieszyłby fakt, że Xiaomi upodobni nieco swoje high-endy do siebie, to jednocześnie mam nieco wątpliwości co do wiarygodności tego projektu. „Niepokoją” mnie niesymetryczne i trochę za wąskie ramki nad i pod obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem. Jeżeli Mi Note 3 rzeczywiście miałby czerpać z designu Mi 6, to spodziewałbym się znacznie więcej przestrzeni na górze i dole.

Niewykluczone jednak, że render może mieć „coś” wspólnego z rzeczywistością. Ale ile dokładnie – tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo. O ile rzeczywiście smartfon ma zadebiutować w czerwcu. Inne źródła bowiem w przeszłości podawały, że Xiaomi zaprezentuje Mi Note 3 dopiero w trzecim kwartale 2017 roku, czyli w okresie od lipca do września.

Przy okazji wypadałoby też przypomnieć, że – wbrew wcześniejszym doniesieniom – Mi 6 Plus nie pojawi się na rynku. Jego rolę przejąć ma właśnie Mi Note 3, dlatego całkiem uzasadnione jest, iż oczekuje się, że smartfon będzie podobny wizualnie do Mi 6.

Źródło: MobileXpose