Xiaomi Mi Note 2 może być kolejnym po Vivo Xplay 5 smartfonem z obustronnie zakrzywionym ekranem

Wszyscy bezgranicznie zachwycili się, kiedy Samsung zaprezentował Galaxy Note Edge z wyświetlaczem zachodzącym na jeden z boków. Potem poszedł o krok dalej, wyposażając Galaxy S6 Edge już w obustronnie zakrzywiony ekran. Rozwiązanie to stało się jego wizytówką, co przypieczętował Galaxy S6 Edge+. Później jednak podobna rzecz pojawiła się również w BlackBerry Priv, a niedawno także w Vivo Xplay 5. Mówi się też, że jeszcze w tym roku na rynku zadebiutują kolejne smartfony z „wygiętymi” wyświetlaczami. Pierwszy w kolejności może być Xiaomi Mi Note 2.

Jego poprzednik zadebiutował (już) ponad 12 miesięcy temu, w styczniu 2015 roku. Powinniśmy więc w niedalekiej przyszłości spodziewać się prezentacji następcy, mając nadzieję, że Xiaomi nie będzie kazało nam czekać tak samo długo, jak w przypadku Mi 5. Co prawda na jego temat pojawił się dotychczas tylko jeden przeciek, jednak jeśli prace nad nim już trwają, to wkrótce światło dzienne powinny ujrzeć kolejne.

Według dotychczasowych informacji, Xiaomi Mi Note 2 miałby zostać wyposażony m.in. w 5,7-calowy (i jak wynika z najnowszego doniesienia – obustronnie zakrzywiony) wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB lub 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (choć mogą, i powinny, pojawić się również inne warianty), aparat 16 Mpix (być może ten sam, co w Mi 5) oraz czytnik linii papilarnych.

Warto przypomnieć, że niedawno pojawiła się również plotka, że Meizu Pro 6 także otrzyma obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Czekamy więc jeszcze na ruch ze strony Huawei, bowiem podobno również on ma w planach stworzenie i wypuszczenie na rynek smartfona w stylu Galaxy S6/S7 Edge.

Źródło: GizChina