Premiera Xiaomi Mi Band 4 coraz bliżej. Są nowe informacje i zdjęcia

W połowie marca 2019 roku dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Xiaomi Mi Band 4 zadebiutuje na rynku w tym roku. Premiera nowej opaski zbliża się nieuchronnie, o czym świadczy pojawienie się kolejnych (półoficjalnych) informacji na jej temat, w tym zdjęć nadchodzącego wearable.

Xiaomi Mi Band 4

Serwis Droid Shout odnalazł informacje na temat następczyni Xiaomi Mi Band 3 w bazie tajwańskiej Krajowej Komisji Komunikacji (NCC), która odpowiada (m.in.) za dopuszczenie urządzeń do sprzedaży na lokalnym rynku. Nie byłoby to dla nas zbytnio interesujące, gdyby nie fakt, że agencja przy okazji opublikowała również zdjęcia Xiaomi Mi Band 4.

Reklama

Na pierwszy rzut oka opaska nie różni się niczym od Xiaomi Mi Band 3, ale po bliższym przyjrzeniu da się zauważyć, że wgłębienie z panelem dotykowym pod ekranem zastąpiono okręgiem (najpewniej także wrażliwym na dotyk). Na spodzie pastylki widać natomiast złącze służące do ładowania. Dla porównania, w poprzedniku jest ono umieszczone na jednej z krawędzi (można się do niego dostać dopiero po zdjęciu paska).

Xiaomi Mi Band 4 sprawia też wrażenie znacznie większej i masywniejszej. Co więcej, producent całkowicie przeprojektował ładowarkę – w przypadku nowej opaski jest to coś na kształt – wybaczcie określenie – trumienki, w którą trzeba włożyć wearable. Osobiście jestem bardzo ciekawy, czy wyjmowanie z niej następczyni Xiaomi Mi Band 3 jest proste i łatwe, czy użytkownik za każdym razem będzie musiał bardziej się wysilić (mam nadzieję, że nie).

Jeśli mnie oczy nie mylą, to wygląda na to, że Xiaomi Mi Band 4 zasilać ma akumulator o pojemności 135 mAh, czyli trochę „większy” niż w poprzedniczce z baterią 110 mAh. Najprawdopodobniej właśnie przez to nowa opaska jest zauważalnie większa od Xiaomi Mi Band 3. Kolejnym powodem mogą być „nowe funkcje”, o których zapewniał w marcu CFO Huami, David Cui.

NCC podaje również, że Xiaomi Mi Band 4 wyposażono w moduł Bluetooth 5.0, a jedną z wersji także w moduł NFC. Do tego opaska ma na pokładzie optyczny pulsometr PPG. Więcej szczegółów nie jest już znanych. Nie wiadomo na przykład, jaką dokładnie przekątną i rozdzielczość ma wyświetlacz oraz w jakiej technologii jest wykonany.

Premiera Xiaomi Mi Band 4

Data premiery następczyni Xiaomi Mi Band 3 wciąż pozostaje nieznana, ale skoro wearable uzyskuje kolejne certyfikaty w odpowiednich urzędach, to producent już wkrótce powinien zaprezentować je oficjalnie. Dla przypomnienia, poprzedniczka została zaanonsowana ostatniego dnia maja 2018 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Band 1s (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną lata temu przez Kasię)

Źródło: NCC przez Droid Shout