Oprogramowanie Xiaomi Mi Band 4 znowu odświeżone – tym razem ekran

Od momentu premiery opaski Xiaomi Mi Band 4, firma zdążyła nas już przyzwyczaić do wydawania częstych aktualizacji oprogramowania, które przynoszą coraz to nowe funkcje i usprawnienia. Najnowsza wersja przynosi dodatkową funkcję w zakresie zarządzania zachowaniem ekranu.

Poprzednie uaktualnienia Mi Banda 4 przyniosły takie zmiany, jak ogólną poprawę stabilności, dodano język polski, usprawniono rejestrowanie aktywności, zwłaszcza pływania, a także dodano szereg nowych tarcz możliwych do zastosowania na ekranie.

Reklama

Owszem, nabywcy mają pełne prawo narzekać na to, że kwestie dotyczące stabilności czy jakości dostarczanych danych nie zostały należycie dopracowane już na moment rynkowej premiery. Decydując się na zakup danego urządzenia należy oczekiwać, że od początku będzie wypełniało należycie wszystkie zadania, o których realizacji zapewnia producent. Mi Band 4 fabryki opuścił ze sporymi dziurami w oprogramowaniu, co nie powinno mieć miejsca, należy jednak pochwalić producenta za to, że robi co może, by jak najszybciej poprawić niedociągnięcia. Tak było w przypadku ostatnich usprawnień, które dodały możliwość ręcznej kontroli pracy wyświetlacza.

Jak donoszą branżowe media, Xiaomi rozpoczęło aktualizację oprogramowania najnowszego Mi Banda do wersji 1.0.7.04 od Turcji. Użytkownicy z kraju nad Bosforem dostali możliwość ręcznego wyboru, po jakim czasie ekran opaski ma zostać wygaszony. Parametr ustawiony jest domyślnie na 5 sekund, jednak można go wydłużyć do maksymalnie 10 sekund.

Ta mała, ale wbrew pozorom dość istotna zmiana pomoże w szczególności użytkownikom, którzy potrzebują nieco więcej czasu by odczytać, co akurat widoczne jest na ekranie opaski. Sam ekran, z racji sprzętu, w jakim go zastosowano, nie odznacza się wielkością pozwalającą na komfortowe czytanie prezentowanych treści. Nie jest też przesadnie wyraźny, dlatego osoby ze słabszym wzrokiem mogą mieć pewne problemy, by odczytać to, co je interesuje w ciągu pięciu sekund.

Na tę chwilę moja opaska nie otrzymała uaktualnienia. Zgodnie z przewidywaniami powinno się to stać w ciągu najbliższych kilku dni. Jeżeli czyjaś opaska już dostała najnowsze oprogramowanie, będziemy wdzięczni za informację w komentarzu.

Źródło: TizenHelp