Może się zdarzyć, że na MWC zobaczymy nową opaskę Xiaomi – Mi Band 3

Pierwsza opaska Xiaomi Mi Band została zaprezentowana w 2014 roku. Druga – dwa lata później. Mi Band 2 stał się bardzo popularnym urządzeniem noszonym, między innymi dzięki świetnej wycenie. Jest szansa, że za niedługo zobaczymy jego następcę, a może nawet stanie się to na targach Mobile World Congress, planowanych na najbliższy weekend.

Zacznijmy od informacji, których możemy być pewni: Mi Band 3 powstaje i na pewno pojawi się na rynku. Świadczy o tym certyfikat Bluetooth nadany opasce – będzie wyposażona w moduł 4.2 LE. W dokumencie wyraźnie wskazano na model Mi Band 3 o oznaczeniu modelu XMSH05HM.

Wniosek o certyfikację został złożony przez firmę Huami, która jest mocno związana z Xiaomi, a oprócz produkowania Mi Bandów dla Xiaomi, wydaje na rynek urządzenia spod własnej marki (na przykład opaski Amazfit). Trudno stwierdzić, czy z tego powodu Mi Band 3 będzie podobny do któregoś z urządzeń Huami, choć raczej bym się tego nie spodziewał.

Jakkolwiek, powinniśmy oczekiwać czegoś lepszego, niż to, co zostało nam oddane w modelu Mi Band 2. Wielu spodziewa się więc odporności na kurz i wodoszczelności zgodnie z certyfikatem IP68 oraz większej baterii. Ta mogłaby posłużyć do zasilenia modułu GPS, NFC, czujnika tętna i nieco większego ekranu. Jednak są to wszystko pobożne życzenia, bo prawdę mówiąc nie mamy pojęcia, czego się spodziewać po opasce Mi Band 3, oprócz tego, że będzie łączyć się ze smartfonem przez Bluetooth ;)

W gruncie rzeczy trudno też operować jakąkolwiek datą premiery, ale skoro zbliżają się targi MWC, a „papiery” są już załatwiane, to może poznamy kolejnego przedstawiciela linii Mi Band jeszcze w tym tygodniu? Byłoby ciekawie.

https://www.tabletowo.pl/2016/07/19/recenzja-xiaomi-mi-band-2-taniej-opaski-z-ekranem-i-pulsometrem/

źródło: TheAndroidSoul
na zdjęciu tytułowym: Huami Amazfit Health Band