Ważne

Submarka Huami, Amazfit, zaprezentowała nową opaskę zdrowotną z czujnikiem EKG

Na pierwszy rzut oka firmę „Huami” może większość osób nie kojarzyć. Trzeba jednak wiedzieć, że od 2014 roku współpracuje ona z Xiaomi i produkuje m.in. jej Mi Bandy. Ale jednocześnie działa też na swój własny rachunek, czego przykładem jest chociażby Amazfit Watch, należący do portfolio submarki Amazfit. Teraz oferta tej ostatniej wzbogaca się o kolejną nowość – opaskę zdrowotną z czujnikiem EKG.

Amazfit Health Band kosztuje w Chinach 699 juanów, czyli równowartość ~400 złotych. Wearble wyposażono w 0,42-calowy wyświetlacz OLED, który umieszczono w aluminiowej obudowie ze wstawkami ze stali nierdzewnej. Sama opaska jest gumowa. Obudowa jest w dodatku pyło- oraz wodoszczelna – spełnia normę IP67, co oznacza, że urządzenie można zanurzyć na głębokość 0,5 metra na maksymalnie 30 minut.

Amazfit Health Band jest szeroka na 19 mm i waży 10 gramów. W środku znalazło się jeszcze miejsce na akumulator o pojemności 95 mAh, który ma zapewnić do 7 dni pracy na pojedynczym ładowaniu. Uzupełnianie energii w baterii (poprzez złącze magnetyczne z wtyczką microUSB) od 0% do 100% trwa 2,5 godziny. W sprzedaży dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: Deep Black (głęboka czerń), Sapphire Blue (szafirowy niebieski) i Rose Gold (różowe złoto), choć w rzeczywistości chodzi tu o wstawkę – reszta jest cała czarna.

Amazfit Health Band łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth 4.0 LE. Dzięki temu może przekazywać powiadomienia oraz synchronizować dane. Z użyciem opaski można zrobić sobie EKG oraz zmierzyć zmienność rytmu zatokowego serca. Informacje magazynowane są w dedykowanej aplikacji, a w razie potrzeby (i chęci) użytkownik może je przesłać bezpośrednio do swojego lekarza. Ale to nie wszystko – urządzenie ma także dwa inne sensory: trójosiowy czujnik przyspieszenia i czujnik fotoelektryczny PPG, które mają pomóc w mierzeniu pracy serca i monitorowania snu.

Sprzedaż Amazfit Health Band ruszy w Chinach już jutro, czyli 26 kwietnia.

Źródło: PhoneRadar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona