Szykujcie 16 dolarów. Tylko tyle trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Band 1S z miernikiem pulsu! (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Szykujcie 16 dolarów. Tylko tyle trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Band 1S z miernikiem pulsu! (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzę, że ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie opaski inteligentnej Xiaomi Mi Band. Głównym kluczem do jej sukcesu była przede wszystkim niska cena (15 dolarów) i bardzo długi czas pracy – ok. miesiąca na jednym ładowaniu. Dziś Xiaomi zaprezentowało drugą generację swojej popularnej opaski.

Xiaomi Mi Band 1S, na temat której wiele mówiło się w sieci przez ostatnie tygodnie, faktycznie została wyposażona w miernik pulsu, którego nie uświadczyliśmy w poprzedniku. Co ciekawe jednak, dodatek ten nie wpłynął na podwyższenie ceny. Mi Band 1S będzie można kupić za 99 juanów, co daje w przeliczeniu ok. 16 dolarów! Cena poprzednika spadnie do 69 juanów (ok. 11 dolarów) i obie opaski będą dostępne w sprzedaży równocześnie.

Bardziej niepokojąco wygląda akumulator, który ma dokładnie tą samą pojemność – 45 mAh, co przy częstym korzystaniu z miernika pulsu może powodować o wiele szybsze rozładowywanie się opaski. Na tego typu spekulacje jest jednak zdecydowanie za wcześnie – poczekajmy na pierwsze testy (w tym nasze!), które pokażą, jak to jest w rzeczywistości.

xiaomi-mi-band-1s-01

Opaska ma nieco inne wymiary niż pierwowzór (37 x 13,6 x 9,9 mm vs 36 x 14 x 9 mm), przez co paski z pierwszej generacji mogą nie pasować do drugiej i odwrotnie. Oczywiście wciąż jest również odporna na zachlapania i pył – spełnia normę IP67.

Pod względem funkcjonalnym nie zmieniło się zupełnie nic – w dalszym ciągu umożliwia liczenie kroków i monitorowanie snu, jak również powiadamianie o połączeniach przychodzących i wiadomościach za pomocą wibracji i LED.

Nie ulega wątpliwości, że Xiaomi Mi Band 1S ma wielkie szanse na powtórzenie sukcesu opaski poprzedniej generacji. Jej sprzedaż w Chinach rozpocznie się 11 listopada – nie wiadomo jednak czy od razu z możliwością wysyłki międzynarodowej. Jeśli tak, z pewnością pierwszego dnia dostępności 15 dolarów z mojej kieszeni powędruje w kierunku chińskiego Xiaomi… Domyślam się, że nie będę jedyna.

xiaomi-mi-band-1s-02

źródło: xiaomigsmarena

Aktualizacja:

Okazuje się, że dla obywateli innych krajów niż Chiny cena wynosi ok. 25 dolarów – w tej cenie można znaleźć opaskę w ofertach wielu sklepów z darmową wysyłką do Polski.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona