Szykujcie 16 dolarów. Tylko tyle trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Band 1S z miernikiem pulsu! (aktualizacja)

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzę, że ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie opaski inteligentnej Xiaomi Mi Band. Głównym kluczem do jej sukcesu była przede wszystkim niska cena (15 dolarów) i bardzo długi czas pracy – ok. miesiąca na jednym ładowaniu. Dziś Xiaomi zaprezentowało drugą generację swojej popularnej opaski.

Xiaomi Mi Band 1S, na temat której wiele mówiło się w sieci przez ostatnie tygodnie, faktycznie została wyposażona w miernik pulsu, którego nie uświadczyliśmy w poprzedniku. Co ciekawe jednak, dodatek ten nie wpłynął na podwyższenie ceny. Mi Band 1S będzie można kupić za 99 juanów, co daje w przeliczeniu ok. 16 dolarów! Cena poprzednika spadnie do 69 juanów (ok. 11 dolarów) i obie opaski będą dostępne w sprzedaży równocześnie.

Bardziej niepokojąco wygląda akumulator, który ma dokładnie tą samą pojemność – 45 mAh, co przy częstym korzystaniu z miernika pulsu może powodować o wiele szybsze rozładowywanie się opaski. Na tego typu spekulacje jest jednak zdecydowanie za wcześnie – poczekajmy na pierwsze testy (w tym nasze!), które pokażą, jak to jest w rzeczywistości.

xiaomi-mi-band-1s-01

Opaska ma nieco inne wymiary niż pierwowzór (37 x 13,6 x 9,9 mm vs 36 x 14 x 9 mm), przez co paski z pierwszej generacji mogą nie pasować do drugiej i odwrotnie. Oczywiście wciąż jest również odporna na zachlapania i pył – spełnia normę IP67.

Pod względem funkcjonalnym nie zmieniło się zupełnie nic – w dalszym ciągu umożliwia liczenie kroków i monitorowanie snu, jak również powiadamianie o połączeniach przychodzących i wiadomościach za pomocą wibracji i LED.

Nie ulega wątpliwości, że Xiaomi Mi Band 1S ma wielkie szanse na powtórzenie sukcesu opaski poprzedniej generacji. Jej sprzedaż w Chinach rozpocznie się 11 listopada – nie wiadomo jednak czy od razu z możliwością wysyłki międzynarodowej. Jeśli tak, z pewnością pierwszego dnia dostępności 15 dolarów z mojej kieszeni powędruje w kierunku chińskiego Xiaomi… Domyślam się, że nie będę jedyna.

xiaomi-mi-band-1s-02

źródło: xiaomigsmarena

Aktualizacja:

Okazuje się, że dla obywateli innych krajów niż Chiny cena wynosi ok. 25 dolarów – w tej cenie można znaleźć opaskę w ofertach wielu sklepów z darmową wysyłką do Polski.