smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Znamy ceny Xiaomi Mi 9T Pro w Europie. Xiaomi Mi 9 może spać spokojnie

Pomimo że Xiaomi Mi 9 można kupić za ułamek kwoty, jaką trzeba zapłacić za flagowce innych marek, to wiele osób w Polsce cierpliwie czeka na Xiaomi Mi 9T Pro. Właśnie pojawiły się informacje na temat cen high-enda Redmi w Europie i od razu Wam zdradzę, że nie będą one tak niskie, jak niektórzy mieli nadzieję.

Na początku przypomnę, że Xiaomi Mi 9 kosztuje w Polsce od 1899 złotych za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej do 1999 złotych za wariant z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Z kolei w Hiszpanii, do której Xiaomi w pierwszej kolejności wprowadza swoje nowe smartfony, za konfigurację 6 GB/64 GB trzeba zapłacić 449 euro, a za 6 GB/128 GB – 499 euro.

Reklama

Już w czerwcu 2019 roku jeden z menadżerów polskiego oddziału Xiaomi zdradził, że Xiaomi Mi 9T Pro będzie dostępny w Polsce po wakacjach. Niewykluczone jednak, że w samej Europie smartfon ten pojawi się nieco wcześniej, gdyż właśnie umieścił go na stronie holenderski sklep Belsimpel. Mało tego, od razu podał też ceny obu wersji.

smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T Pro (fot. Xiaomi)

Ta z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej ma kosztować 429 euro, co przy aktualnym kursie, po bezpośrednim przeliczeniu, daje równowartość ~1850 złotych. Z kolei za wariant z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika trzeba będzie zapłacić na Starym Kontynencie 479 euro (równowartość ~2050 złotych)

Od razu dodam, że Belsimpel jest dość wiarygodnym źródłem, gdyż w przeszłości już kilka razy przedpremierowo dostarczył informacje na temat cen nadchodzących nowości, które później się potwierdziły po oficjalnej premierze urządzenia. Nie mamy więc podstaw sądzić, żeby inaczej miało być w tym przypadku.

Można się spodziewać, że Xiaomi Mi 9T Pro w konfiguracji 6 GB/64 GB powinien kosztować w Polsce 1899 złotych, czyli dokładnie tyle samo, ile Xiaomi Mi 9 w podobnej wersji. Raczej wątpliwe, aby cena była niższa o 100 złotych, bowiem Xiaomi Mi 9T jest droższy niż na Zachodzie. Jednocześnie, z uwagi na przed chwilą wymieniony fakt, może być też o 100 złotych wyższa, ale nie wiem, czy fani wybaczyliby marce takie posunięcie.

smartfon Xiaomi Mi 9T Pro
Xiaomi Mi 9T Pro

Podobnie możemy założyć przy konfiguracji 6 GB/128 GB. Najbardziej realnym scenariuszem wydaje się cena w przedziale od 1999 do 2099 złotych, natomiast w mniej optymistycznym – nawet 2199 złotych. Nie sądzę jednak, że w takiej sytuacji klienci wybraliby Xiaomi Mi 9T Pro, ponieważ za 1999 złotych można kupić Xiaomi Mi 9 w podobnej wersji.

Na koniec jeszcze dodam, że sklep Belsimpel przy okazji zdradza, że smartfon ma być dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej (Carbon Black), niebieskiej (Glacier Blue), czerwonej (Flame Red) i białej (Pearl White).

Specyfikacja Xiaomi Mi 9T Pro

Na tę premierę czekało wielu. Redmi K20 Pro i Redmi K20 będą walczyć ceną, jak niegdyś OnePlus

Źródło: Belsimpel przez @rquandt, WinFuture