Xiaomi Mi 8 otrzymuje ważną aktualizację, dodającą m.in. tryb nagrywania w 960 kl/s

Xiaomi właśnie udostępniło opartą na Androidzie 9.0 Pie aktualizację do MIUI 10.1.2.0. dla modeli Mi 8 oraz Mi 8 Explorer Edition. Nowe oprogramowanie wprowadza istotne zmiany, zwłaszcza w przypadku aparatów. Dzięki niej właściciele ww. smartfonów otrzymają do dyspozycji funkcje dostępne do tej pory tylko w Xiaomi Mi Mix 3.

Tryb super slow-mo oraz Night Sight

Tegoroczny flagowiec Xiaomi Mi 8 nie miał łatwego życia – był on dość mocno krytykowany przez portale technologiczne jako bezczelna wręcz kopia smartfona od Apple – iPhone’a X. I choć w kwestii designu trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić, to mimo wszystko za ułamek ceny flagowców Samsunga czy Apple użytkownicy otrzymali fantastyczny sprzęt. Spora część osób powstrzymała się jednak przed zakupem tego urządzenia, czekając na coś lepszego. Wszyscy przeciwnicy notcha z niecierpliwością czekali na Xiaomi Mi Mix 3, który swym rozsuwanym mechanizmem i znakomitym aparatem zachwycił wszystkich wokół.

Reklama
Xiaomi Mi Mix 3

Aby właściciele modeli Mi 8 oraz Mi 8 Expolorer Edidion nie czuli się pokrzywdzeni, producent postanowił udostępnić im część funkcji znanych z Xiaomi Mi Mix 3. Sama aktualizacja waży 288 MB i wprowadza tryb nagrywania w super slow-motion z prędkością 960 kl/s, a także znany choćby z Pixeli od Google’a tryb Night Sight, który z nocnego ujęcia pozwala wyciągnąć naprawdę niesamowitą ilość szczegółów.

Pozostałe zmiany dotyczą aktualnych poprawek bezpieczeństwa, nowych gestów nawigacyjnych czy nowego sposobu przełączania się między wieloma aplikacjami. Na razie nie wiadomo, kiedy aktualizacja dotrze do Polski. Jeśli macie Mi 8 lub Mi 8 Explorer Edition, dajcie znać w komentarzach czy dostaliście powiadomienie o aktualizacji. Producent zapowiedział ponadto, że następny w kolejce do jej otrzymania jest model Xiaomi Mi 8 Pro.

Źródło: Xiaomi via GSMArena