Xiaomi Mi 6 zadebiutuje podobno 16 kwietnia (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi 6 zadebiutuje podobno 16 kwietnia (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

W tym roku jedynie LG zachowało się konsekwentnie – podczas MWC 2016 zaprezentowało LG G5, natomiast na MWC 2017 przywiozło LG G6. Samsung i Xiaomi zdecydowali, że pokażą swoje flagowce później. Galaxy S8 zadebiutuje 29 marca, zaś Mi 6 – jak informuje najnowsza plotka – 16 kwietnia.

Przy okazji pojawiło się również kilka szczegółów odnośnie specyfikacji technicznej nadchodzącego urządzenia. Smartfon ma mieć 5,2-calowy, pokryty szkłem 2.5D wyświetlacz LCD oraz wersję z ceramicznymi pleckami. Względem Mi 5 zmieni się właściwie jedynie (i to nieznacznie, bo o 0,05 cala) przekątna ekranu.

Xiaomi Mi 6 napędzać ma – jak się można było spodziewać – ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Co ważne, tym razem producent nie ma podobno zamiaru „ograniczać” jego częstotliwości taktowania w podstawowym wariancie, co miało miejsce w przypadku Mi 5 (oraz wszystkich modelach Mi 5s).

Xiaomi Mi 6 dostępny będzie w trzech wersjach: 4GB/32GB, 4GB/64GB i 6GB/128GB. Ta ostatnia, analogicznie do Mi 5, ma mieć ceramiczne plecki. Cena podstawowej ma wynosić 1999 juanów (~1200 złotych), natomiast „najwyższej” nie powinna przekroczyć 2500 juanów (~1500 złotych).

Mówi się też, że Xiaomi Mi 6 dostanie „podobny” aparat do tego, jaki ma Sony Xperia XZ Premium, aczkolwiek osobiście nie spodziewałbym się, że dorówna on możliwościami propozycji Japończyków.

Aktualizacja:

Jak twierdzi @mmddj_china, powyższe informacje nie są zgodne z prawdą. Wygląda więc na to, że na oficjalną premierę Xiaomi Mi 6 najprawdopodobniej poczekamy sobie jeszcze dłużej. Oczywiście o ile to on ma rację.

*Na zdjęciu wyróżniającym Xiaomi Mi 5 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona