Xiaomi Mi 5S Plus naprawdę istnieje 20
Xiaomi Mi 5S

Xiaomi Mi 5S Plus naprawdę istnieje

Wokół nadchodzącej premiery od Xiaomi zrobiło się (nie)małe zamieszanie. Przez chwilę sądziliśmy nawet, że 27 września nie zobaczymy Mi 5S. CEO marki, Lei Jun, (umyślnie lub nie) zdradził jednak, że w najbliższy wtorek rzeczywiście zadebiutuje takie urządzenie. Teraz współzałożyciel przedsiębiorstwa, Lin Bin, potwierdził, że model z Plusem w nazwie również jest w przygotowaniu.

Mężczyzna, na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo, opublikował wpis, informujący o nowym salonie sprzedaży Xiaomi. Jak zawsze, strona informuje, z jakiego urządzenia go wysłano. W tym przypadku był to właśnie Mi 5S Plus.

Xiaomi Mi 5S Plus
Xiaomi Mi 5S Plus

Xiaomi nie przestaje również publikować kolejnych teaserów, zapowiadających Mi 5S. Jeden z nich skupia się na czytniku linii papilarnych, który ma wykorzystywać technologię Qualcomm Snapdragon Sense ID. Pozwala ona zakryć skaner taflą szkła – tak, aby nie odróżniał się on od reszty panelu przedniego. Całość działa bowiem w oparciu o ultradźwięki, które mogą przechodzić przez różne materiały.

Kolejny teaser informuje o tym, że ponownie możemy się spodziewać wersji ceramic. Na plakacie znalazł się również slogan Co jeszcze oprócz czarnej ceramiki? Najciekawsze jest jednak to, że w oparciu o ten render, powstały koncepcje, przedstawiające, jak może wyglądać Xiaomi Mi 5S (widzicie je na samej górze). Zobaczymy, czy i jeśli tak, to w jakim stopniu, pokryją się z rzeczywistością.

Do sieci wyciekło również zdjęcie, pokazujące, jak – rzekomo – wygląda fragment panelu tylnego Mi 5S, a konkretnie okolice podwójnego aparatu wraz z towarzyszącą mu (również podwójną) diodą doświetlającą. Gdy się przyjrzeć, można dojść do wniosku, że jest to całkiem prawdopodobne ułożenie, ponieważ bardzo podobnie to rozwiązano w Mi 5 (tylko ten model ma jeden obiektyw).

Xiaomi Mi 5S
Xiaomi Mi 5S

Na koniec natomiast screenMi 5S, potwierdzający, że smartfon wyposażono w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530, 6GB RAM i 256GB pamięci wewnętrznej.

Xiaomi Mi 5S
Xiaomi Mi 5S

Źródło: GizmoChina, GizmoChina, GizmoChina, GizmoChina, MySmartPriceXiaomiToday przez Phone Arena