Xiaomi Mi 5S i Mi Note 2 z zakrzywionym wyświetlaczem... ale tylko jednostronnie? - Tabletowo.pl

Xiaomi Mi 5S i Mi Note 2 z zakrzywionym wyświetlaczem… ale tylko jednostronnie?

Dołącz do dyskusji 0

Na rynku pojawił się tylko jeden smartfon z jednostronnie zakrzywionym wyświetlaczem – Galaxy Note Egde. Samsung, zachęcony bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez klientów tego rozwiązania, zdecydował się wyposażyć swoje kolejne, flagowe propozycje już w obustronnie zagięty ekran. Wydawać by się więc mogło, że nie zobaczymy już niczego podobnego. Tymczasem możemy być w błędzie.

Konkurencji również bardzo spodobały się wyświetlacze, zachodzące na oba boki. Już dwóch producentów, innych niż Samsung, zastosowało go w swoich smartfonach (BlackBerry Priv, Vivo Xplay 5). Wiele wskazuje też na to, że w niedalekiej przyszłości (czyt. jeszcze w tym roku) na rynku zadebiutuje znacznie więcej urządzeń z obustronnie zakrzywionym ekranem. Rozwiązaniem tym miały być bowiem zainteresowane wszystkie największe chińskie marki: Huawei, Xiaomi, Oppo, Meizu i Gionee.

Tymczasem jeden z leaksterów, a konkretniej MochaRQ, doniósł, że chiński Apple zamierza zaprezentować nie jeden, a dwa smartfony z zagiętym wyświetlaczem. W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych przecieków, ma on zachodzić nie na oba, a tylko na jeden z brzegów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Xiaomi szykuje model Mi 5S, który ma zadebiutować we wrześniu i ma się nieznacznie różnić rozmiarem od pierwowzoru (nie wiadomo jednak, czy chodziło tu o zmniejszenie, czy też zwiększenie ekranu). Dodatkowo smartfon ma zostać wyposażony m.in. w wyświetlacz, rozpoznający siłę nacisku, podwójny aparat główny oraz ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych (rozwiązanie podobne do Snapdragon Sense ID).

Drugim z modeli, o których mowa powyżej, jest Xiaomi Mi Note 2. Jego specyfikacja wyciekła niedawno (szczegóły pod linkiem), ale teraz dowiadujemy się, że smartfon ma mieć ceramiczną obudowę – taką samą, jak Mi 5 z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Bardzo jestem ciekaw, jak zostaną przyjęte Mi 5S i Mi Note 2 z jednostronnie zakrzywionym ekranem – jeśli oczywiście powyższy przeciek okaże się prawdziwy. A Wy, które rozwiązanie byście preferowali?

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note Egde

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona