smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G smartphone
Xiaomi Mi 11 Lite 4G (źródło: The Pixel)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G będzie zaskakująco cienki

Xiaomi narzuciło sobie ostatnio duże tempo kolejnych premier. Najgłośniejsza bez wątpienia należała do modelu Mi 11, ale równie istotna była prezentacja nowych smartfonów z linii Redmi Note 10. Niebawem jednak Chińczycy zaprezentują kolejny model – Xiaomi Mi 11 Lite 5G, o którym wiemy coraz więcej.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G przechodzi certyfikację

Xiaomi M2101K9C, który prawdopodobnie będzie modelem Mi 11 Lite 5G, właśnie zagościł w bazie chińskiej agencji certyfikacyjnej TENAA, z której możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Przede wszystkim w oczy rzucają się wymiary urządzenia, z których to grubość zwraca na siebie największą uwagę.

Smartfon o wymiarach 160,5 x 75,7 mm nie będzie należał do przesadnie wielkich, będąc przeciętnie dużym – jak na obecny rynek – urządzeniem. Wybija się on natomiast swoją grubością, która ma wynosić zaledwie 6,81 mm. Jest to naprawdę niewiele, choć najprawdopodobniej aparaty będą wystawać sporo poza obrys obudowy.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G przechodzi chińską certyfikację w TENAA (źródło: MyFixGuide)
Xiaomi Mi 11 Lite 5G przechodzi chińską certyfikację w TENAA (źródło: MyFixGuide)

Wraz z grubością urządzenia idzie w parze jeden dość istotny parametr – wielkość baterii. Ta – z uwagi na stosunkowo niewielką ilość miejsca w cienkiej obudowie – ma wynosić 4150 mAh. Wielkość ogniwa nie powala na kolana, ale można przyjąć, że powinna zapewnić przyzwoity czas pracy.

Poprzednie przecieki sugerowały, że urządzenie będzie napędzane niezapowiedzianym jeszcze SoC Snapdragon 775. Na froncie znajdzie się ekran AMOLED o wielkości 6,55 cala i rozdzielczości Full HD+ wspierający odświeżanie co najmniej 90 Hz.

Prawdopodobny wygląd Xiaomi Mi 11 Lite (źródło: Weibo)

Zestaw fotograficzny ma składać się z trzech aparatów, z których główna matryca o wielkości 64 Mpix powinna być wspierana przez 8 Mpix obiektyw ultraszerokokątny i 5 Mpix aparat do zdjęć makro.

Cena i premiera

Nie znamy oficjalnej ceny, natomiast jeden z europejskich sprzedawców przez chwilę miał aktywną ofertę na opisywany smartfon w cenie 408,18 euro za wariant z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Można zatem przypuszczać, że nadchodzący model utrzyma ceny swojego poprzednika Mi 10 Lite 5G, który debiutował w cenach 349 euro (6GB+64GB) i 399 euro (6GB+128GB).

Xiaomi Mi 11 Lite 5G może kosztować tyle co jego poprzednik (źródło: Dealntech)
Xiaomi Mi 11 Lite 5G może kosztować tyle co jego poprzednik (źródło: Dealntech)

Skoro smartfon znajduje się w fazie certyfikacji, należy spodziewać się jego rychłej premiery. Niestety, konkretnych dat nie znamy, ale niewykluczone, że Xiaomi Mi 11 Lite 5G zadebiutuje na rynku jeszcze w marcu. Jeśli powyższe informacje dotyczące specyfikacji i ceny staną się faktem, to Xiaomi Mi 11 Lite 5G może okazać się naprawdę ciekawym i godnym uwagi urządzeniem ze średniej półki.