smartfon realme X50 5G
realme X50 (źródło: realme)

Tytuł najtańszego smartfona z 5G (i ekranem 120 Hz) w Polsce wędruje do… realme X50 5G!

Obserwatorzy rynku i sami producenci przewidywali, że ceny smartfonów z modemami 5G będą szybko spadać i rzeczywiście tak się stało. W Polsce pojawił się właśnie realme X50 5G, który aktualnie jest najtańszym smart-telefonem obsługującym sieć piątej generacji, a na dodatek oferuje on ekran z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz!

Cena realme X50 5G w Polsce

Do tej pory tytuł najtańszego smartfona z modemem 5G w Polsce należał do Xiaomi Mi 10 Lite 5G – jego ceny zaczynają się już od 1699 złotych. realme X50 5G go jednak właśnie zdetronizował, bowiem za ten model klienci zapłacą jedynie 1499 złotych!

Smartfon jest już dostępny w sklepie x-kom w dwóch wersjach kolorystycznych: zielonej Jungle Green i srebrnej Ice Silver. Co jednak ciekawe, model ten wciąż nie został oficjalnie zaanonsowany w Polsce, więc wspomniany sklep wyszedł przed szereg, oferując go już teraz.

Mimo że cena realme X50 5G zachęca do natychmiastowego zakupu, warto wstrzymać się do momentu, aż producent oficjalnie wprowadzi go do kraju nad Wisłą. Niewykluczone bowiem, że realme przygotuje jakąś ciekawą ofertę dla pierwszych klientów, choć jednocześnie nie ma co do tego 100% pewności – w końcu cena jest bardzo niska i trudno oczekiwać, że firma jeszcze coś do niego dorzuci.

Jeśli komuś jednak się nie spieszy, może poczekać – oficjalna premiera realme X50 5G w Polsce wydaje się kwestią czasu.

Specyfikacja realme X50 5G

Obsługa sieci 5G, możliwa dzięki zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem 5G, a także wspomniany już ekran z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, niewątpliwie są najbardziej kuszącymi elementami tego smartfona.

Specyfikacja realme X50 5G obejmuje jednak również moduł NFC i akumulator o pojemności 4200 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 30 W (odpowiedni zasilacz znajduje się w zestawie sprzedażowym) – to także może skłonić klientów do zakupu.

Oprócz tego, smartfon oferuje też 6,57-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, podwójny aparat 16 Mpix + 2 Mpix na przodzie, poczwórny 48 Mpix + 8 Mpix (ultraszerokokątny) + 2 Mpix + 2 Mpix na tyle, czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi i Dual SIM.