Xiaomi Mi 9T Pro

Wiemy kiedy Xiaomi może zaprezentować Mi 10 i Mi 10 Pro

Z niecierpliwością czekamy, aż Xiaomi przynajmniej ujawni datę premiery Mi 10Mi 10 Pro. Według najnowszych doniesień, zrobi już wkrótce i niewiele później Chińczycy oficjalnie zaprezentują swoje najnowsze flagowce. Co więcej, forma tego wydarzenia może nas zaskoczyć. Wszystko przez… koronawirus 2019-nCoV.

Reklama

Premiera Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

Swego czasu mówiło się, że Xiaomi zaprezentuje najnowsze flagowce 11 lutego 2020 roku, czyli tego samego dnia, co Samsung smartfony z serii Galaxy S20. Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie. Jak bowiem wynika z najnowszych doniesień, już w najbliższy piątek, 7 lutego, producent ujawni datę premiery Mi 10Mi 10 Pro. Ta rzekomo została ustalona na 13 lutego (czwartek).

Reklama

Co ciekawe, Xiaomi podobno zaprezentuje swoje flagowce na konferencji on-line. Mówi się, że producent nie chce organizować wydarzenia „w realu” z uwagi na zataczający coraz szersze kręgi koronawirus 2019-nCoV, który szaleje w Chinach (i nie tylko). Samsung nie ma tego problemu, ponieważ najbliższe Galaxy Unpacked odbędzie się w San Francisco, jednak Xiaomi najczęściej prezentuje nowe produkty w swojej ojczyźnie i najwyraźniej nie zamierza w ostatniej chwili przenosić się z tym do innego kraju, aby za wszelką cenę zorganizować „fizyczną” konferencję (mimo że tego typu eventy to bardzo ważna część działalności każdej marki).

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że sprzedaż Mi 10 rozpocznie się dzień po prezentacji, tj. 14 lutego 2020 roku (w Walentynki). Mi 10 Pro ma zaś trafić do sklepów kilka dni później, 18 lutego. Cały czas mowa oczywiście o Chinach. Smartfony z pewnością pojawią się także w innych krajach, w tym w Polsce, lecz zapewne dopiero po kilku tygodniach (wcześniej najpewniej Xiaomi zaprezentuje je w Europie na targach MWC 2020 w Barcelonie).

Co już wiemy o Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro?

Jeśli chodzi o pewniki, to na razie są tylko dwa. Oba smartfony zostaną wyposażone w ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i dedykowany modem 5G Snapdragon X55 – potwierdził to sam producent. Z informacji z agencji certyfikujących wynika też, że Xiaomi Mi 10 Pro obsłuży ładowanie przewodowe o mocy 66 W (6 A/11 V), a Xiaomi Mi 10 40 W.

Reszta to zaś już niepotwierdzone informacje, co do których nie ma pewności, że są poprawne. Wszystkie najnowsze doniesienia na temat specyfikacji Xiaomi Mi 10 Pro znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule. Na temat parametrów Xiaomi Mi 10 nic więcej natomiast nie wiemy.

Specyfikacja Xiaomi Mi 10 Pro

Specyfikacja Xiaomi Mi 10 Pro ujawniona. Na liście m.in. aż 16 GB RAM!

Źródło: @xiaomishka, GizmoChina