Xiaomi Civi 3 Disney Edycja Limitowana
Xiaomi Civi 3 Disney Edycja Limitowana (źródło: Xiaomi)

Xiaomi uczciło 100. urodziny Disneya – stworzyło smartfon dla fanów Myszki Miki

Chiński producent Xiaomi postanowił uczcić setne urodziny marki Disney, tworząc wyjątkowy smartfon. Nie jest to oczywiście nowy model, przygotowany specjalnie na tę okazję, ale limitowana edycja Xiaomi Civi 3. To prawdziwa gratka dla fanów Myszki Miki.

Xiaomi Civi 3 – co oferuje?

Ten model chińskiego producenta zadebiutował na rynku całkiem niedawno, bo pod koniec zeszłego miesiąca. Przypomnijmy, co oferuje ten smartfon. Producent wyposażył Civi 3 w 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2400×1080 pikseli, odświeżaniu 120 Hz i maksymalnej jasności na poziomie nawet 1500 nitów. Ekran wspiera też obsługę przestrzeni barw DCI-P3 i 12-bitową głębię kolorów oraz technologie HDR10+ i Dolby Vision.

Pod maską smartfona znajdziemy procesor MediaTek Dimensity 8200-Ultra, czyli specjalną wersję SoC, której rdzenie mogą rozpędzić się do 3,1 GHz. Jego ulepszenia obejmują funkcje związane z fotografią. Procesor ten współpracuje z 12 GB lub 16 GB RAM LPDDR5.

Na uwagę zasługuje również system fotograficzny Xiaomi Civi 3. Na froncie znajduje się podwójny aparat 32 Mpix. Z tyłu smartfona mamy do czynienia z potrójnym modułem, którego głównym elementem jest 50 Mpix sensor Sony IMX800. Za dostarczanie energii do wszystkich podzespołów odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 4500 mAh, który wspiera ładowanie przewodowe o mocy 67 W.

Xiaomi Civi 3 Disney Edycja Limitowana
źródło: Xiaomi

Limitowana edycja, którą musi mieć każdy fan Myszki Miki

Xiaomi, we współpracy z Disneyem, stworzyło limitowaną edycję Civi 3, dedykowaną 100. rocznicy istnienia Disneya. Smartfon ten wyróżnia się unikalnym designem inspirowanym Myszką Miki. Na tylnym panelu urządzenia znalazł się wizerunek dobrze znanej wszystkim postaci z bajek Diseny’a, która wskazuje na wyspę aparatów smartfona.

Ale to nie wszystko. Limitowana edycja Civi 3 oferuje również specjalne funkcje oprogramowania. Interfejs użytkownika został dostosowany do tematyki Disneya, a animacja ładowania prezentuje Myszkę Miki. Warto zaznaczyć, że pod względem sprzętowym limitowana edycja nie różni się od standardowego modelu Civi 3.

Xiaomi Civi 3 Disney 100th Anniversary Limited Edition został wydany w jednej wersji pamięciowej – z 12 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Niestety, dla polskich fanów Myszki Miki mamy złą wiadomość. Ta limitowana edycja smartfona dostępna jest tylko na rynku chińskim. Jego cena jest o 200 juanów wyższa niż cena standardowego modelu i wynosi 2899 juanów, czyli równowartość ~1690 złotych.