Zapowiedź premiery Xiaomi Black Shark 2 (fot. Weibo)

Poznaliśmy datę premiery i część specyfikacji nowego smartfona dla graczy od Xiaomi – Black Shark 2

Chyba trochę za szybko uśmierciliśmy segment smartfonów dla graczy. Tydzień temu zadebiutował bowiem naszpikowany bajerami dla gamerów Vivo iQOO, a za dziesięć dni to samo zrobi nowy sprzęt marki Xiaomi Black Shark. Nadchodzące urządzenie jednak już teraz zdradziło kilka istotnych informacji na swój temat.

Na początku wypada wyraźnie napisać, że Xiaomi Black Shark 2 zostanie zaprezentowany 18 marca 2019 roku na konferencji w Pekinie. Dla przypomnienia, ostatni smartfon tej marki – Xiaomi Black Shark Helo – zadebiutował 23 października 2018 roku, czyli niemal pełne pięć miesięcy temu.

Xiaomi Black Shark Helo oficjalnie – to pierwszy na świecie smartfon z 10 GB RAM, choć nie dla każdego

Nadchodzącą nowość niedawno dostrzeżono w bazie Geekbench, a teraz również AnTuTu. Jeszcze przed oficjalną premierą Xiaomi Black Shark 2 dowiedzieliśmy się, że smartfon wyposażono w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, co przekłada się na proporcje 19,5:9. Należy więc spodziewać się też wycięcia w ekranie, jak w Vivo iQOO – będzie to pierwszy model tej marki z „wykrojonym” panelem.

Sercem Xiaomi Black Shark 2 jest – a jakżeby inaczej – ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640. W zależności od wersji, będzie on współpracować z 8 GB lub 12 GB RAM. Czy pojawi się też konfiguracja z 10 G RAM – nie wiadomo, AnTuTu wspomina tylko o dwóch wyżej wymienionych. Pamięć wewnętrzna ma mieć zaś pojemność 128 GB (8 GB RAM) lub 256 GB (12 GB RAM).

AnTuTu zdradziło również, że Xiaomi Black Shark 2 pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Xiaomi Black Shark 2 (Skywalker) w AnTuTu (fot. AnTuTu)

Warto też zwrócić uwagę na wynik, jaki uzyskał Xiaomi Black Shark 2 w teście AnTuTu – 359973 punkty. Oczywiście jest to tylko pojedynczy rezultat, ale gdyby trochę nagiąć zasady, to wówczas urządzenie w najbardziej aktualnym rankingu tego benchmarku zajęłoby drugie miejsce na liście dziesięciu najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach – Xiaomi Mi 9 nie zostałby zepchnięty z piedestału, gdyż może pochwalić się średnim wynikiem na poziomie 371849 punktów.

CEO marki Black Shark zdradził natomiast, że najnowszy model w portfolio zostanie wyposażony w rozwiązanie o nazwie Liquid Cooling 3.0, które jeszcze skuteczniej ma chłodzić smartfon.

Źródło: Weibo, AnTuTu dzięki FoneArena