Xiaomi Arch - ciekawa koncepcja smartfona wyposażonego w ekran wygięty z dwóch stron 19

Xiaomi Arch – ciekawa koncepcja smartfona wyposażonego w ekran wygięty z dwóch stron

Jeśli miałbym wybrać jeden telefon, który najbardziej mnie zaskoczył w tym roku, to zdecydowałbym się prawdopodobnie na Samsunga Galaxy Note Edge. Nie dość, że ma on bardzo interesujący zakrzywiony ekran, to praktycznie nikt nie spodziewał się, że takie urządzenie zostanie w ogóle zaprezentowane. Koreańczycy przetarli szlaki i teraz inne firmy zapewne pokażą podobne urządzenia, a jedną z nich może być Xiaomi.

Do sieci trafiły właśnie informacje o Xiaomi Arch, czyli urządzeniu, które również będzie miało zakrzywiony ekran, ale z dwóch stron. Oczywiście można to będzie wykorzystać do szybkiego sprawdzania powiadomień czy też konkretnych informacji, jak wyniki sportowe czy kursy akcji. Na razie jest to tylko internetowy projekt i nie wiadomo czy i kiedy takie urządzenie trafi na rynek. Warto jednak pamiętać, że według niektórych przecieków Samsung również pracuje nad takim rozwiązaniem i jedna z wersji Galaxy S6 ma mieć tak zakrzywiony ekran.

A jeśli chodzi o Xiaomi to warto obserwować uważnie tą firmę, poniewaz niedługo mogą zaprezentować nowy tablet MiPad 2 oraz flagowy phablet, Mi5. Waszym zdaniem zagięty ekran z dwóch stron może być przydatnym dodatkiem?