Xiaomi Mi 6 Android Pie

Xiaomi opublikowało listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie

Właściciele smartfonów Xiaomi są w o tyle komfortowej sytuacji, że wcale nie potrzebują aktualizacji do nowszej wersji Androida, ponieważ najważniejsze nowości producent implementuje w swojej nakładce MIUI, która może oferować te same funkcje bez względu na to, czy sprzęt pracuje pod kontrolą Androida Nougat, Androida Oreo, czy Androida Pie. Marka mimo wszystko planuje zaktualizować niektóre swoje urządzenia do (wciąż) najnowszego wydania Zielonego Robocika i właśnie opublikowała listę modeli, których użytkownicy mogą się jej spodziewać. Przy okazji padły też przybliżone terminy udostępnienia nowej wersji oprogramowania.

Lista smartfonów Xiaomi, które otrzymają aktualizację do Androida 9.0 Pie, nie jest tak imponująca, jak wykaz urządzeń mających dostać opracowywany jeszcze interfejs MIUI 11. Wynika to jednak z faktu, że – jak już wspomniałem – system operacyjny i nakładka MIUI nie są tak ściśle ze sobą powiązane, więc wersja Androida nie jest praktycznie żadnym ograniczeniem (jak ma to miejsce choćby w przypadku EMUI Huawei i One UI Samsunga).

Reklama

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

Mimo wszystko kilka smartfonów Xiaomi dostanie aktualizację do Androida 9.0 Pie. Jeszcze w tym kwartale, tj. do końca marca 2019 roku, mają ją otrzymać Redmi Note 5 i Redmi S2. W przyszłym kwartale producent planuje ją natomiast udostępnić właścicielom Mi Mi 2, Mi 6, Mi Note 3, Redmi 6 i Redmi 6A. Marka testuje też nową wersję oprogramowania dla Mi 6X i Redmi 6 Pro, ale w ich przypadku nie podano konkretnych terminów.

Warto jednak zaznaczyć, że powyższe terminy dotyczą smartfonów z dystrybucji chińskiej, przeznaczonej na rodzimy rynek. Nie wiadomo, kiedy Androida 9.0 Pie dostaną egzemplarze sprzedawane na innych rynkach, w tym w Polsce. Na razie Xiaomi nie wymienia też więcej modeli, więc trudno przewidzieć, czy jakikolwiek inny załapie się jeszcze na aktualizację systemu.

Xiaomi poinformowało przy okazji, że planuje udostępnić wybrane funkcje z Xiaomi Mi 9 już wypuszczonym na rynek smartfonom. Mowa tu m.in. o trybie Game Turbo, odświeżonym Always on display, dynamicznych tapetach i nowych animacjach ładowania. Wytypowane przez producenta modele mają je dostać do końca kwietnia zgodnie z zamieszczoną poniżej rozpiską (ponownie mowa o egzemplarzach z chińskiej dystrybucji).

fot. Weibo via MySmartPrice

Źródło: Weibo przez MySmartPrice