Xbox Series S kontroler Xbox Game Pass

Mała zmiana a cieszy – na konsolach Xbox łatwo sprawdzimy, czy dana gra ma polskie napisy lub dubbing

Wersje językowe gier to drażliwy temat, co udowadnia chociażby (głośno komentowany) brak polskiego języka w Resident Evil Village. Xbox postanowił więc wyjść oczekiwaniom graczy naprzeciw i w przyszłej aktualizacji systemu doda pomocną funkcję, która przyda się wielu z nas podczas przeglądania gier w cyfrowym sklepie Microsoftu.

Nowa funkcja w systemie

Na to na pewno czekało wielu graczy! W najnowszej aktualizacji systemu dla konsol Xbox pojawi się wyczekiwana funkcja, która pozwoli podejrzeć w sklepie Microsoftu, czy dana gra obsługuje wybrany przez użytkownika język. Co ważne, podobnie jak na Steam, zobaczyć będziemy mogli nie tylko, czy interesujący nas tytuł zawiera polskie napisy, ale również dubbing czy interfejs. Świetna sprawa!

Microsoft Xbox wspierane języki lista
źródło: Microsoft

Dostępne wersje językowe podejrzymy także w aplikacji Xbox Game Pass. Microsoft zapowiada również, że to tylko jedna z nowości, jakie w niedalekiej przyszłości pojawią się w systemie i aplikacjach konsol Xbox. Nie tak dawno informowałem Was też o tym, że przeglądarka konsoli Xbox, po najnowszej aktualizacji, umożliwi odpalanie gier z GeForce Now i Google Stadia.

Batman: Arkham Knight z ulepszeniami dla Xbox Series X|S?

Wraz z komunikatem o możliwości sprawdzenia języka gry w sklepie Microsoftu na konsolach Xbox, firma opublikowała również zrzut ekranu z systemu konsoli. Jak się okazuje, zobaczyć na nim możemy nie tylko wspomnianą wcześniej nową funkcję w praktyce, ale również „kafelek” gry Batman: Arkham Knight z ikoną „X|S”.

Xbox Batman: Arkham Knight

A to oznaczać może tylko jedno – gra ta najprawdopodobniej już wkrótce wzbogaci się o specjalne ulepszenia dla konsol Xbox Series X i Xbox Series S. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy Microsoft w tak nieoczywisty sposób zapowiada jakąś nowość – podobnie było ze schowanym Xboksem Series S i słuchawkami Xbox Wireless Headset w reklamie konsol.