Microsoft ma nowy Wireless Headset dla Xboxa. Technologia z Surface Headphones w niższej cenie

Microsoft zaprezentował dziś prawdziwy must have dla posiadaczy Xbox Series X|S – bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem Xbox Wireless Headset. Wydają się być wszystkim tym, co potrzebują fani grania na konsoli lub PC.

Reklama

Nowe słuchawki dla graczy od Microsoftu

Xbox Wireless Headset to pierwsze bezprzewodowe słuchawki Microsoftu dedykowane graczom od czasu headsetu przeznaczonego dla Xboxa 360. Wygląda na coś, co będzie naprawdę przydatne użytkownikom konsol Xbox Series X|S, ale nie pogardzą nim także osoby grające na Xbox One czy PC – bo i do nich podłączymy nowe słuchawki z Redmond.

Co ciekawe, opracowując konstrukcję nowego akcesorium audio, oparto się na rozwiązaniu wykorzystywanym w Surface Headphones. Dotyczy ono konkretnie obrotowych pierścieni w nausznikach, które odpowiadają za regulację głośności czy balansu.

Sam design słuchawek jest raczej minimalistyczny, co pasuje do prostych projektów konsol nowej generacji. Nauszniki mają obicie przypominające skórę, zaś pałąk jest wyłożony miękką pianką, który zwiększa komfort noszenia.

Xbox Wireless Headset Lifestyle

Od strony dźwiękowej, Xbox Wireless Headset z przetwornikami o średnicy 40 mm i o pasmie przenoszenia 20–20 000 Hz, współpracuje z technologiami Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X. Obsługiwany kodek to SBC.

Wiele uwagi poświęcono mikrofonowi, na który składają się dwa czujniki. Dzięki temu oprogramowanie będzie w stanie przynajmniej częściowo separować to, co powinno być słyszalne na czacie głosowym od dźwięków tła. Słuchawek można też używać do odbierania połączeń z telefonu, po uprzednim sparowaniu ich z nim przez Bluetooth 4.2.

Na ile wystarczy bateria?

To jedno z najważniejszych pytań, bo niektóre sesje grania potrafią ciągnąć się długimi godzinami. Microsoft podaje, że Xbox Wireless Headset będzie działać do 15 godzin na jednym ładowaniu. Nawet jeśli jakimś cudem zaliczyliśmy tak długi maraton, to 30-minutowe doładowanie przez USB-C pozwoli na dalsze 4 godziny gry. Pełne ładowanie trwa jakieś cztery godziny. Całość waży 312 g.

Microsoft przy okazji zaktualizował program Xbox Accessories, tak by można było dopasować profil działania słuchawek pod swoje preferencje, obejmujące ustawienia korektora graficznego, wzmocnienie basów czy czułość automatycznego wyciszania.

Xbox Wireless Headset będzie dostępny w sklepach od 16 marca, ale już teraz rusza przedsprzedaż. Słuchawki kosztują 449 złotych.