(fot. pexels.com)

Google Classroom najpopularniejszą aplikacją edukacyjną na Androidzie i iOS

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na listę najczęściej pobieranych aplikacji edukacyjnych. Na pierwsze miejsce wskoczyło oprogramowanie Google skierowane dla uczniów i nauczycieli.

Lekcje online bez wychodzenia z domu

Zagrożenie koronawirusem sprawiło, że w wielu krajach zdecydowano się zamknąć szkoły i edukację przenieść do internetu. Dzięki temu, znacząco ograniczono duże skupiska młodych osób, a więc i możliwe drogi łatwego rozpowszechniania się wirusa. To jak najbardziej dobra decyzja, ale wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

W związku z tym, że zajęcia odbywają się online, to wykorzystywane są różne aplikacje i narzędzia. Wśród tych, które mogą ułatwić komunikację, przekazywanie treści i zadawanie prac domowych znajduje się Google Classroom. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich dni rozwiązanie proponowane przez firmę z Mountain View znacznie zyskało na popularności.

Duże zainteresowanie w Google Play i App Store

Google Classroom nie jest nowym produktem, który nagle zadebiutował jako odpowiedź na zamknięcie szkół. Narzędzie jest już dostępne od dłuższego czasu, ale dopiero teraz wiele osób o nim usłyszało. Wcześniej, jak zauważa AppBrain, mobilna wersja aplikacji Google Classroom w wybranych okresach nawet nie łapała się do TOP 100.

Google Classroom w sklepie App Store. (fot. Tabletowo.pl)

Ogromny wzrost popularności aplikacji nastąpił w marcu tego roku. Po Classroom sięgnęło wielu nowych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie, Finlandii, Włoszech, Indonezji i Polsce. Pozwoliło to na sprawne przekroczenie ponad 50 mln pobrań z samego sklepu Google Play.

Obecnie Google Classroom znajduje się na samej górze najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych w Google Play i App Store, wyprzedzając chociażby Duolingo, czyli znaną apkę do nauki obcych języków.

Cóż, sława niekoniecznie idzie z jakością, co szczególnie widać po opiniach w sklepie Apple. Aktualnie najczęściej pobierana aplikacja ma ocenę zaledwie 1,8 na maksymalnym 5 gwiazdek. Zauważalnie lepiej, ale nadal nierewelacyjnie, wypada wersja na Androida – 3,9 na 5 gwiazdek. Oczywiście z Google Classroom można również korzystać na komputerze, wystarczy tylko odwiedzić odpowiednią stronę internetową.

Polecamy również:

Google odwołuje prima aprillis i przekazuje 800 milionów dolarów poszkodowanym w wyniku pandemii

źródło: 9to5Google, Android Police