Wygląd Meizu NIUX już bez większych tajemnic i prezentacja nowych kości LPDDR4 RAM przez Samsunga

Dzisiaj czeka nas premiera nowych iPhone’ów, iPadów i kolejnego Apple TV, a wkrótce poznamy kolejne nowości z najwyższej półki od innych firm. Pośród nich podobno pojawi się Meizu NIUX. Wbrew panującym trendom zostanie wyposażony w ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a nie QHD czy UHD i zaoferuje świetne podzespoły. Teraz dowiedzieliśmy się nieco na temat jego wyglądu. Samsung natomiast zaprezentował kość LPDDR4 RAM nowej generacji, która jest szybsza o 30% w porównaniu do starszych modeli i znacznie oszczędniejsza.

Ostatnio Meizu NIUX jest bohaterem wielu plotek i doniesień. Dzięki temu wiemy już, że będzie napędzany przez Exynosa 7420 z 3 GB RAM lub dziesięciordzeniowego Helio X20, wspartego przez 4 GB RAM, jego ekran wyróżni się przekątną 5,5 cala i rozdzielczością Full HD. Oprócz tego zostanie wyposażony w aparat główny 21 Mpix, kamerkę 5 Mpix, 32 GB pamięci wbudowanej, a całością będzie zarządzać Flyme OS 5.0.

Wygląd tego urządzenia możemy poznać dzięki grafikom, które świeżo trafiły do sieci. Cóż, stylistyka nie zmieniła się znacząco względem MX5 i nadal przywodzi na myśl smartfony z Cupertino. Szkoda, że nadal część firm zbyt mocno zapatruje się na telefony konkurencji. Pomijając ten temat, mam nadzieję, że jakość wykonania NIUX będzie stała na najwyższym poziomie. W końcu to on przejmie schedę po wszystkich modelach serii MX Pro.

Z kolei Samsung poczynił kolejny krok w rozwoju w swoich kości LPDDR4. Najnowszy model 12 Gb (= 1,5 GB) jest, jak już wspomniałem we wstępie, o 30% szybszy i o 20% bardziej energooszczędny od swojego poprzednika 8 Gb (= 1 GB), więc śmiało można nazwać to sporym sukcesem.

12Gb-LPDDR4_brightened5_1

Poza tym nowe kości pamięci pozwolą na zastosowanie we flagowych urządzeniach, uwaga, 6 GB pamięci operacyjnej! Na rynku pojawił się już model z 5 GB RAM, czyli Gigaset Me Pro, więc zwiększenie tej liczby wydawało się tylko kwestią czasu. Koreańczycy argumentują taką strategię na przyszłość jeszcze lepiej działająca wielozadaniowością niezależnie od systemu operacyjnego. W sumie brzmi to dobrze, ale warto by było, by producenci postawili również na poprawę optymalizacji.

Co sądzicie o pomyśle Samsunga?

źródło: MyDrivers przez Gizmochina; Samsung przez Business Wire, Phone Arena