Wiko VIEW

Gigaset ME Pro z… 5GB RAM. Trzy smartfonowe nowości: ME, ME Pure i ME Pro

Targi IFA, choć oficjalnie startują dopiero dziś, już od wczoraj dają o sobie znać prezentowanymi przez poszczególnych producentów nowościami. Wśród nich jest firma Gigaset, która pokazała światu trzy smartfony, spośród których najbardziej wyróżnia się Gigaset ME Pro z 5GB RAM.

Gigaset ME oferuje 5-calowy ekran Full HD, Snapdragona 810, 3GB RAM, 32GB pamięci rozszerzalnej dzięki microSD, aparat 16 Mpix, kamerkę 8 Mpix, akumulator o pojemności 3000 mAh z obsługą technologii szybkiego ładowania, LTE oraz Androida 5.1 Lollipop.

ME Pure jest najtańszą propozycją w portfolio Gigaset, ale wciąż interesującą. Smartfon został wyposażony w procesor Snapdragon 615, 2GB RAM, 16GB pamięci, aparat 13 Mpix oraz akumulator o pojemności 3320 mAh.

ME Pro natomiast wyróżnia się obecnością na pokładzie 5GB RAM. Urządzenie zostało wyposażone w 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, Snapdragona 810, akumulator o sporej pojemności 4000 mAh i aparat 20 Mpix.

Wszystkie modele oferują zaplecze komunikacyjne w postaci Bluetooth 4.1, GPS z Glonass, LTE oraz WiFi. Mają także hybrydowy slot dual SIM (microSD lub nanoSIM), port microUSB typu C oraz 3.5 mm jack audio. Wszystkie działają pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop.

Gigaset ME, ME Pure i ME Pro będą dostępne w sprzedaży w Europie do końca bieżącego roku – również w Polsce. W pierwszej kolejności będzie można kupić model ME, z kolei ME Pure i ME Pro mają zadebiutować w późniejszej kolejności. Ich ceny mają będą przedstawiać się następująco:

 • Gigaset ME Pure: 350 euro,
 • Gigaset ME: 470 euro,
 • Gigaset ME Pro: 550 euro.

źródło: Softpedia

Komentarze

 • Fedurrr

  Hybrydowy slot… Podziękował. Z cena trochę pojechali.

 • Monzo

  Czekamy na odpowiedź ASUSa: 8GB RAM w Zenfone 3 (a może jeszcze w którejś z niezliczonych wersji Zenfone 2?) :)

 • kselos

  Panie autor – nie pisz Pan głupot.

  Gigaset ME Pro ma 3 GB RAM, a nie jak podane w artykule 5 GB RAM,
  Pozdrawiam pracownik Gigaset

  • Hubert Kądziela

   I jak tam z tymi Gigasetami ME? Poznikały strony, Gigaset na moje zapytanie odpisał, że ten model nie znajduje sie w sprzedaży w PL. A z tego co widzę to nie tylko w PL go nie ma. Wycofali się czy tylko opóźnienie? Jestem zainteresowany tym modelem ME.

 • 5 GB, a i tak będzie lagował…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona