smartfon Motorola moto g51 5G smartphone
Motorola moto g51 5G (źródło: Lenovo)

Motorola i jej nowy-stary średniak. Oto specyfikacja rewizji Moto G 5G

Nie dalej jak w listopadzie, amerykańskiemu producentowi smartfonów trafił się mały wyciek. Były to pierwsze zdjęcia smartfonu o nazwie kodowej Austin. Dziś wiemy doskonale, że chodziło o odświeżoną Motorolę Moto G 5G. Czy da się jakoś usprawnić ten średni telefon?

Smartfon remasterowany

Mając na uwadze poprzedni model, Motorola Moto G 5G (2022) nie będzie wielkim krokiem naprzód. Ponownie zagości w niej procesor Qualcomm Snapdragon 750G 5G, a także 4 GB RAM. Co jednak będzie usprawnieniem, to na pewno 128 GB wbudowanej pamięci flash, a także trzy aparaty, z głównym o rozdzielczości 50 Mpix.

Motorola Moto G 5G (2022) pochwali się również wejściem USB-C, otoczonym przez głośnik, mikrofon, a także wejście 3,5 mm audio jack. Jej grubość to 9,3 mm, a bateria wykaże się pojemnością 5000 mAh. Mówi się, że aparaty towarzyszące będą miały kolejno 8 oraz 2 Mpix. Najprawdopodobniej to będą jednostki odpowiedzialne za tryb ultra-szeroki, a także czujnik głębi/makaro.

Zdjęcia przedstawione przez grupy OnLeaks oraz Prepp.in sugerują, że czytnik linii papilarnych znajdzie się z boku urządzenia. Niestety, planowany system operacyjny to Android 11. Ku irytacji fanów aktualizacji, tutaj będziemy się jeszcze bawić ze starszym oprogramowaniem.

Kolory oraz cena Motorola Moto G 5G (2022)

Volcanic Grey oraz Frosted Silver to kolory, w jakich Motorola zamierza wypuścić swoje najnowszy produkt. Premiera jest planowana na czerwiec 2022 roku. Nie będzie to jednak drogie urządzenie. Cena smartfonu wyniesie równowartość 300 dolarów.

Choć Moto G5 5G (2022) z pewnością będzie lepszym wyborem od modelu z 2021 roku, dalej pozostanie on w kategorii absolutnych średniaków. Nie oznacza to jednak, że nie ma dla nich zupełnie miejsca na rynku. Inaczej – nie byłyby tworzone.