Honor V20 (fot. Honor)

Wycieka Honor V30. Cena? Całkiem niezła

Seria V od Honora już od pewnego czasu wyrabia sobie na rynku mocną, ugruntowaną pozycję. Wiele wskazuje na to, że najnowszy reprezentant linii może cieszyć się sporą rozpoznawalnością. Zobaczcie, co już wiemy o Honorze V30.

Warto rozpocząć od tego, że w tym roku spodziewamy się zobaczyć Honora V30 i Honora V30 Pro. Urządzenia zadebiutują już za dosłownie parędziesiąt godzin, bo 26 listopada. Producent długo utrzymywał kluczowe dane o smartfonie w tajemnicy, jednak w końcu udało się ustalić, co mogą zaoferować oba urządzenia. Spore zasługi ma tutaj sam producent, który za pośrednictwem swojego konta na Weibo pochwalił się kilkoma kluczowymi informacjami.

Reklama

Honor szykuje smartfon, który „ma być hitem”

Najważniejsza informacja jest taka, że telefon będzie pracować pod kontrolą topowego Kirina 990. Można było zakładać taki scenariusz, jednak to dobrze, że firma już teraz oficjalnie potwierdziła taki stan rzeczy. Podejrzewam, że dla wielu osób może to być całkiem ważna karta przetargowa. Niezmiernie cieszy mnie też to, że seria V30 będzie miała zaimplementowany moduł do łączności 5G. Huawei ochoczo korzysta z tego, że już teraz dysponuje tą technologią. Brawo.

Cena? Jeśli wierzyć informacjom z Weibo, ta może wynosić 645 euro. W przeliczeniu na złotówki daje nam to ~2770 złotych za Honova V30. Niestety, ale wycena wersji Pro jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Coś mi jednak podpowiada, że firma może zaoferować kwotę, która podda w zasadność sens zakupu OnePlusa 7T Pro. Czy takie samo wrażenie odniosą konsumenci? Z odpowiedzią na to pytanie musimy wstrzymać się na jakiś kwartał, może dwa.

Zadebiutował Honor V20. To pierwszy smartfon marki z otworem w ekranie i aparatem 48 Mpix + 3D ToF

Jest możliwym, że Honor V30 będzie miał na wyposażeniu 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dane użytkownika. Ekran – zgodnie z trendem zapoczątkowanym przez Samsunga – może wyróżniać się dziurką, gdzie producent ulokuje kamerkę selfie o nieznanej rozdzielczości. Spodziewałbym się też Androida 10 z nową wersją nakładki Magic UI. Czy w dobie wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, urządzenie ma szanse trafić do Europy? Trudno w tej chwili udzielić wiążącej odpowiedzi na to pytanie, ale coś mi się zdaje, że tak.

źródło: IndiaShopps

na zdjęciu głównym: Honor V20, fot: producenta