Komunikat Forum Play

Możliwy wyciek danych z Forum Play! Jeśli masz tam konto, zmieniaj hasła

Forum Play zostało tymczasowo zamknięte. Sieć zaleca zmianę haseł w serwisach, w których do logowania używaliśmy takiego samego hasła jak do Forum, z powodu ryzyka wycieku danych.

Reklama

Play sprawdza możliwość wycieku danych

Nie mam dobrych wieści dla użytkowników Forum Play. Jak można dowiedzieć się z komunikatu na stronie forum, w dniu wczorajszym operator otrzymał „informację o możliwości wystąpienia nieuprawnionego przetwarzania danych użytkowników Forum Play”.

Fioletowi postanowili zawiesić działanie forum, przynajmniej do czasu przeprowadzenia pełnej analizy i ustalenia stanu faktycznego. Jak na razie nie podano żadnych dodatkowych szczegółów, a informacja o możliwym wycieku danych pojawiła się wyłącznie na stronie Forum Play – sieć nie komunikuje jej w żaden inny sposób, wliczając w to kanały social media i stronę główną operatora.

Mam konto na Forum Play – co robić?

Sieć Play poleca podjęcie kilku środków ostrożności:

  • wyczula na przypadki otrzymania na adres e-mail podany na forum korespondencji od nieznanych nadawców, w szczególności wykorzystującej logo/markę Play lub zawierającej załączniki/linki – może to być phishing
  • zmianę hasła do tych kont w serwisach internetowych, w których identyfikatorem/loginem jest adres e-mail podany na forum, a hasło jest takie samo jak hasło do konta na forum

Trzeba pamiętać, że używanie tego samego hasła w wielu miejscach nie jest wyjątkowo szczęśliwym pomysłem, i jeśli do tej pory jeszcze się tego nie oduczyliśmy, to najwyższy czas to zrobić :)