World of Tanks

Do World of Tanks trafiła ogromna aktualizacja 1.10, a w niej aż sześć nowych polskich czołgów!

W tym roku World of Tanks obchodziło okrągłą dziesiątą rocznicę — i nie wiem jak Wy, ale ja znam parę osób, które grają nieprzerwanie w grę Wargaming.net od 2010 roku. I nie ma w tym nic dziwnego, bo WOT nadal cieszy się ogromną popularnością i jest to niewątpliwie zasługa między innymi częstych i dużych aktualizacji do gry.

Aktualizacja 1.10 do World of Tanks

Czas na największą w tym roku aktualizację do World of Tanks! Update z numerkiem 1.10 wprowadza masę nowej zawartości i funkcji, a także „doszlifowuje” wiele mechanik czołgów. Wszystkie nowości znajdziecie w poniższym prawie dwudziestominutowym filmiku, ja skupię się tylko na tych największych zmianach.

Sześć nowych polskich czołgów

Zaczniemy nieco patriotycznie, bo od nowych czołgów w polskim drzewku rozwoju. Do gry trafiło aż sześć nowych maszyn, są to: DS PZInż z V poziomu, B.U.G.I. a także CS-44, CS-53, CS-59 i CS-63.

Powrót mapy Rzeka Perłowa

Wielu fanów gry ucieszy powrót mapy Rzeka Perłowa, która pierwotnie pojawiła się w grze w 2015 roku. Teraz mapa ta została znacząco przerobiona i ulepszona — spójrzcie z resztą na poniższe zrzuty ekranu.

Wyposażenie 2.0 i inne nowości

Jedną z największych nowości jest Wyposażenie 2.0, które znacząco zmieniło mechanikę wyposażenia czołgów. Od tej pory ekwipunek jest zależny od poziomu naszej maszyny. Przykładowo — czołgi pierwszego „Tieru” nie mogą korzystać z takich ulepszeń wcale. Zmian jest na tyle dużo, że aż doczekały się osobnego filmiku, który trwa aż 8 minut!

Zmieniono też system komunikacji bitewnej, moim zdaniem na duży plus. Od teraz gdy wycelujemy np. we wrogi czołg i klikniemy przycisk komunikacji, to nasi towarzysze zostaną poinformowani o lokalizacji przeciwnika. Jednak gdy przytrzymamy wspomniany przycisk, pojawi się rozbudowane menu, w którym możemy wybrać dodatkowe informacje.

Kiedy aktualizacja 1.10 będzie dostępna?

W zasadzie… już teraz! Implementacja aktualizacji na serwerach trwała do godziny 10:30 tak więc gra powinna być już dostępna. W zależności od waszej wersji gry, pliki aktualizacyjne powinny ważyć od 1 do 2,5 GB. Jak na taką ilość nowości, mała waga plików pozytywnie zaskakuje. Call of Duty: Warzone/Modern Warfare — uczcie się!