Wojny o klienta ciąg dalszy, czyli Samsung vs Apple cz. 2 | Tabletowo.pl

Wojny o klienta ciąg dalszy, czyli Samsung vs Apple cz. 2

Dołącz do dyskusji 0

Od zawsze wręcz fascynuje mnie, jak poszczególni producenci walczą między sobą o klienta. Używają w tym celu przeróżnych argumentów i środków wyrazu, za każdym razem nas zaskakując. Z uwagi na to, że konkurencja w ostatnim czasie znacznie wzrosła, to mam znacznie więcej okazji do obserwacji tego zjawiska. Mimo wszystko jednak jakoś najchętniej przyglądam się Apple i Samsungowi, a przede wszystkim staraniom tego drugiego i jego prób podebrania klientów temu pierwszemu.

Jakiś czas temu popełniłem tekst o tym traktujący. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że doczeka się on kontynuacji, ale akurat pojawiły się kolejne pomysły Koreańczyków, jak skusić klientów do zakupu ich tegorocznych flagowców. Co ciekawe, skorzystają na tym nie tylko obywatele Stanów Zjednoczonych, ale też Rosji.

W pierwszym z krajów przygotowano promocję, dzięki której osoby, które zakupią Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus lub Note 5 otrzymają jeden z dwóch zestawów akcesoriów o wartości – odpowiednio – 220 lub 299 dolarów. Pierwszy z nich o nazwie Swarovski Holiday Bundle zawiera ładowarkę bezprzewodową, powerbank z funkcją szybkiego ładowania oraz etui Crystal Cover wysadzane kamieniami Svarowskiego. Natomiast drugi, Level On Holiday Bundle, zawiera ładowarkę bezprzewodową, powerbank z funkcją szybkiego ładowania oraz przewodowe słuchawki Level On.

Samsung prezent

Klienci mogą zyskać jeszcze bon o wartości 50 dolarów, jeśli aktywują usługę Samsung Pay na zakupionym przez siebie smartfonie. To jednak nie koniec – każdy, kto zamówi tegorocznego flagowca Samsunga poprzez swojego iPhone’a (modele od 4S do 6S/6S Plus, wymagana wcześniejsza rejestracja) otrzyma kupon o wartości 100 dolarów do wykorzystania na zakupy w Sklepie Google Play.

Samsung versus Apple 2

Jak wspomniałem wcześniej, Samsung przygotował podobną promocję dla mieszkańców Rosji, choć trudno mi ocenić, która z nich wydaje się „korzystniejsza”. Klientom ograniczono jednak wybór tylko do Galaxy S6 Edge Plus i Note 5. Aby uzyskać rabat w wysokości 10000 rubli na zakup S6 Edge Plus 32 GB lub 15000 rubli na Note 5 64 GB należy oddać swojego iPhone’a 5 lub 5S. Wydaje się to rozsądną propozycją, gdyż o wiele trudniej byłoby przekonać kogoś, aby pozbył się w miarę nowego iPhone’a 6 lub 6 Plus, nie mówiąc już o 6S czy 6S Plus.

Co ciekawe, Samsung jednak nie ogranicza się tylko do produktów konkurenta. Chętnie doceni także lojalnych klientów i przyjmie jeden ze swoich smartfonów – Galaxy Note 2, Note 3, Note 4, Note Edge, S4S5.

Za każdym razem, gdy czytam o takich akcjach żałuję, że omijają one Polskę. Nie wiem, jakimi dokładnie kryteriami kieruje się Samsung, ale być może i my w przyszłości dostaniemy taką samą propozycję, jak Amerykanie czy Rosjanie.

Źródło: SamsungThe Verge, phoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona