Wiko VIEW

Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S4 dostępny w sieci

Na początku grudnia oficjalnie pojawiła się aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop dla Samsunga Galaxy S5. Dziś do sieci, niestety nadal nieoficjalnie, trafiła aktualizacja dla starszego modelu – Galaxy S4.

Aktualizacją dla Samsunga Galaxy S4 jest rzecz jasna Android Lollipop w wersji 5.0.1. System pojawił się na jednym z chińskich forów internetowych, po czym niemal natychmiast pojawił się na popularnym (przynajmniej wśród osób interesujących się modyfikacją smartfonów) forum – XDA.

W najnowszej wersji dostępny jest nowy interfejs, który doskonale znany jest chociażby z Samsunga Galaxy S5. Nie zabrakło oczywiście funkcji stricte związanych z Androidem 5.0 Lollipop, na przykład powiadomień na ekranie blokady.

System dostępny jest dla smartfonów oznaczonych modelem GT-I9500, czyli wersji z autorskim procesorem Samsunga, mianowicie Exynosem 5410. Jeśli macie tą wersję urządzenia i chcecie przetestować najnowszą wersję systemu, to można ją pobrać tutaj, a następnie wgrać przy pomocy Odina. Zainteresowanych tematem zachęcam również do śledzenia tematu na forum XDA.

Wyciek testowej wersji oprogramowania może być znakiem, że oficjalna aktualizacja zbliża się wielkimi krokami. Oficjalna data udostępnienia Androida 5.0.1 Lollipop dla Galaxy S4 nie jest jeszcze znana, ale, moim zdaniem, stanie się to na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku.

Komentarze

 • Adam

  To jest ROM a nie aktualizacja.

 • Artok

  Do drugiego kwartału to custom romom będzie niewiele brakować do 100% sprawności (o ile w ogóle będą jakieś problemy).

 • Artur

  a jakie jezyki sa dostepne??

 • Krustus

  a dla i9505 (snapdragon) nie ma ?

 • Joanna Klinkosz

  Mam samsunga s4. Aktualizacja oprogramowania zrobiła się automatycznie. Ma ten 5.0.1. Telefon mi się zawiesza i nie chodzi tak jak Powinien. a ja dostaje szału. Jest jakaś szansa żeby wrócić do starego Oprogramowania. Uprzedzam ze nie znam się na tym kompletnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona