Windows 8 i oficjalne ceny Microsoft Surface już 25 października? - Tabletowo.pl

Windows 8 i oficjalne ceny Microsoft Surface już 25 października?

Tabletowo.pl Windows 8 i oficjalne ceny Microsoft Surface już 25 października? Microsoft

Największe portale i gazety branżowe otrzymały zaproszenia na konferencję prasową Microsoftu, która będzie miała miejsce 25 października w Nowym Jorku. Jak sugeruje treść, jej tematem będzie system operacyjny Windows 8. Jego premiera rynku została zaplanowana na piątek, 26 października, czyli dzień po spotkaniu z dziennikarzami. Jak sądzicie, co pokaże Microsoft?

Na konferencji najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana końcowa wersja systemów Windows 8, Windows 8 Pro i Windows 8 RT. Będzie to to samo oprogramowanie, które zaledwie dzień później trafi do sklepów w pudełkach i na pokładzie wielu ultrabooków, hybryd i tabletów. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft ciężko pracował, aby usunąć wszystkie błędy dręczące dotychczasowe wydania Windows 8. Wątpię jednak, aby programiści dodali nowe, rewolucyjne funkcje – gdyby Microsoft miał to w planach, powiedziałby o tym podczas oficjalnej prezentacji systemu.

Oprócz Windows 8, gigant z Redmond poruszy temat cen tabletów Microsoft Surface… a przynajmniej powinien. Wokół tego zagadnienia powstało wiele szumu, a powietrze jest gęste od spekulacji. Według najnowszych doniesień, Surface z Windows 8 Pro może kosztować nawet 800 dolarów, a wariant z Windows 8 RT i Tegrą 3 – 399 dolarów. Wysokie ceny potwierdza przeciek dotyczący zaprezentowanych na targach Computex 2012 tabletów Asusa. Wynika z niego, że za dobry sprzęt z Windows 8 przyjdzie nam zapłacić ponad 600 dolarów. Dodajmy do tego cło oraz marżę dystrybutora i sprzedawcy, a otrzymamy polską cenę, która przekroczy 2500 złotych. Jeżeli to prawda, popularność tanich „dachówek” z Androidem będzie rosła.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona